Під час місячних більшість жінок ставить заняття спортом на паузу. Втім, лікарі кажуть, що так слід робити не всім і не завжди.
Місячний цикл має досить серйозних вплив на життя жінки. Від нього залежить її самопочуття. А інколи під нього доводиться підлаштовувати фізичні навантаження і навіть графік роботи.
Під час місячних багато жінок відчувають слабкість і виснаження. Деякі борються з такими симптомами, як спазми в животі.
Тим не менш, критичні дні – не привід пропускати тренування. Хіба що ви страждаєте від сильного болю – в такому разі заняття краще перенести.
В усіх інших випадках спорт навпаки допомагає при неприємних симптомах, оскільки стимулює кровообіг і знімає спазми, покращує роботу травного тракту, сприяє комфортнішому самопочуттю під час менструальних кровотеч.
Фахівці радять хіба що зменшити оберти: знизити інтенсивність тренувань – зосередитися на легких аеробних навантаженнях. Зокрема, ходити, бігати підтюпцем, плавати. Також можна займатися йогою та пілатесом.
Щоправда, через те, що за два дні до місячних і в перші пару днів, коли вони почалися, падає рівень естрогену та прогестерону, зменшується витривалість організму і знижується ефективність тренувань. Зате зростає рівень тестостерону, що збільшує силові характеристики м’язів. Тому в цей період корисними будуть силові тренування. Однак вагу обтяжень доведеться зменшити.
Варто виключити з тренувального плану вправи і навантаження, які посилюють менструальні виділення. Це, перш за все, вправи на зміцнення пресу, присідання і жим ногами.
Загалом, кажуть фахівці, завжди потрібно орієнтуватися на своє самопочуття, адже організм кожної жінки у ці дні поводить себе по-різному.
Вас це може зацікавити: Чи можна фарбувати волосся у критичні дні: відповідь фахівців вас здивує