Вирощування картоплі може бути приємним і невиснажливим процесом, який дає чудовий результат. Для цього достатньо змінити технологію посадки і запастися соломою.
Перекопати грядку, посадити картоплю, а потім полоти, підгортати, викопувати, а якщо немає дощів – поливати – звична схема для городників. Але той, хто ризикне її зламати, зможе помітно полегшити собі роботу. Досвідчені городники радять вирощувати картоплю під соломою.
Алгоритм посадки
Підготуйте грядку – розпушіть її вилами (не дуже глибоко) і підживіть компостом.
Рядочками – на тій відстані, на якій саджаєте картоплю зазвичай, розкладіть пророщену картоплю і обережно проштовхніть у ґрунт. Вона повинна бути ледь прикрита землею.
Накрийте товстим шаром (не менше 10 см) пухкої соломи або сіна. І чекайте, коли проросте.
Після цього потрібно додати ще трохи мульчі.
Наступний етап робіт – збирання врожаю. В принципі, картоплю можна буде вибрати й руками. Але полегшити цю процедуру можна, підкопуючи її злегка вилами.
Плюси мульчування соломою
Солома зберігає вологу. Ґрунт не пересихає, а отже і поливати його не потрібно.
Захищає від бур'янів. Світло не проникає до землі і бур'яни не ростуть.
Позбавляє підгортання. Бульби формуються під соломою, і додаткові маніпуляції їй не потрібні.
Менше хвороб і шкідників, що передаються через грунт. Крім того, збільшення повітряного потоку теж стримує розвиток патогенів і комах.
В таких умовах картопля почуває себе комфортніше і дає кращий урожай.
А головне, мульча з соломи економить ваші сили і здоров’я. Особливо вдячною за це буде спина, яку не потрібно згинати все літо, доглядаючи за картоплею.
Мінуси картоплі під соломою
Деякі шкідники все ж знаходять дорогу до картоплі, посадженої модним способом. Зокрема, слимаки. Тому варто перестрахуватися і використати проти них ваші звичні методи боротьби.
Вас це може зацікавити: Чим підгодувати картоплю під час посадки, щоб виростити гігантський врожай