Волоські горіхи вважаються одними з найкорисніших серед усіх видів горіхів. Але є група людей, для яких вони становлять потенційну небезпеку.
Користь волоських горіхів
Волоський горіх – це, перш за все, джерело поліненасичених жирних кислот, один з лідерів за вмістом омега-3. Це робить його чудовою добавкою до раціону людей, які турбуються про свою серцево-судинну систему, когнітивні здібності, рівень холестерину та цукру в крові, роботу головного мозку, міцні кістки та імунітет, розкішне здорове волосся, нормальний метаболізм і роботу шлунково-кишкового тракту.
Ці горіхи сприяють гарному сну, піднімають настрій, дозволяють відчувати себе бадьорими та енергійними, мають протизапальні властивості, які знижують ризик рак.
Однак вони також можуть бути небезпечними.
Для кого волоські горіхи – табу
Оскільки волоські горіхи дуже калорійні (647 ккал в 100 грамах), їх радять їсти невеликими порціями – 5-6 штук на день. А тим, хто має зайву вагу, ще менше.
Обережними слід бути алергікам – 2% людей на планеті мають алергію на цей вид горіхів.
Для людей з хворими нирками волоські горіхи – отрута. Справа в тому, що вони містять такі поживні речовини, як фосфор і калій, які можуть бути токсичними, якщо споживати їх у великих кількостях. У пацієнтів із хронічним захворюванням нирок виникають труднощі з регулюванням рівня цих поживних речовин, що створює додаткову проблему, пояснює нефролог Чідозі Одігве.
Крім того, волоські горіхи містять оксалати, які сприяють утворення каменів у нирках.
Кілька горіхів навряд чи нароблять біди. Але якщо вживати їх регулярно і у великій кількості, можуть бути серйозна проблеми.
Вас це може зацікавити: Які горіхи потрібно їсти, щоб затримати процес старіння