Всі знають, що солодка газировка шкідлива для здоров’я. Однак і звичайна газована вода не настільки безпечна, як нам здається. Принаймні для зубів.
До чого тут рівень рН
Всі ми чули про рівень рН води, але мало хто замислювався, що це означає. Ця характеристика вказує на баланс лужності та кислотності у воді. Від нього залежить, як проходитимуть хімічні та біологічні реакції в організмі.
Рівень рН вимірюється за шкалою від 0 до 14 балів. Оптимальним для здорової людини вважається показник 6,5-7,5. Проте коли воду насичують розчиненим вуглекислим газом (газують), під час хімічної реакції він перетворюється на вуглецеву кислоту. Це надає напою шипучості і робить його більш кислим, ніж звичайна вода: рівень рН падає до 3-4,5. І це стає проблемою для зубів.
Що станеться з зубами, якщо щодня пити газовану воду
Газировка атакує зуби з двох боків. Кислота (особливо, якщо газовану воду пити часто і у великих кількостях) може призвести до ерозії зубної емалі. Коли вона руйнується, зуби стають чутливими і сприйнятливими до карієсу.
Роблять свою роботу й бульбашки – вони так само роз'їдають зубну емаль, через що згодом зуби жовтіють і, знову ж таки, виникає карієс.
Як захистити зуби від газованих напоїв
Якщо ви любите газовану воду і не готові скоротити її споживання, прислухайтеся до наступних порад.
● Пийте через соломинку. Це допоможе мінімізувати прямий контакт води із зубами, зменшуючи ризик ерозії емалі.
● Змивайте залишки газировки простою водою. Після того, як попили, прополощіть ротову порожнину, щоб нейтралізувати кислотність і видалити залишки кислоти.
● Не чистіть зуби відразу після вживання газированої води. Зачекайте принаймні 30 хвилин, щоб емаль знову затверділа.
● Підтримуйте гігієну ротової порожнини. Регулярне чищення зубів зубною пастою з фтором допомагає захистити ваші зуби від впливу кислих напоїв.
Вас це може зацікавити: Стоматолог пояснив, які дві помилки призводить до того, що зуби жовтіють
Стоматолог пояснила, чому щодня важливо полоскати зуби олією