Переважна більшість власників собак любить цілувати своїх домашніх улюбленців. В цьому, кажуть експерти, є один плюс і декілька мінусів.
Собаки – джерело позитивних емоцій, гарного настрою і безумовної любові. Тому мало хто може втриматися, щоб не поцілувати свого песика в мокрого носа. Так само як небагато хто відхиляється, коли він намагає лизнути в обличчя.
У таких ніжностях є позитивний момент: вони сприяють активнішому виділенню гормону щастя серотоніну і тіснішим стосункам людини й тварини. Але на цьому, каже ветеринар Лінда Саймон, плюси поцілунків закінчуються.
Вони можуть становити для людини серйозну небезпеку.
Собаки здатні передавати через поцілунок бактерії, віруси та паразитів. Основним ризиком є поширення інфекції – сальмонельоз, лямбліоз та кишкова паличка.
Цей ризик підвищується, коли йдеться про собак, яких годують сирою їжею. Або якщо під час прогулянки вони люблять все підбирати з землі – опалі фрукти з дерев, палички, жувати траву, гризти фекалії.
Навіть якщо нічого такого собі не дозволяють, однак можуть бути заразними: у їхній слині міститься безліч бактерій, які навіть вакциновані та оброблені від паразитів тварини можуть передавати людині.
Саме тому небезпечно цілувати їх в носа і дозволяти облизувати своє лице – саме на носі і на язиці собаки найбільше скупчення мікроорганізмів.
На щастя, більшість бактерій людський організм може побороти. Але тільки в тому випадку, якщо все гаразд з імунітетом.
Від тісного контакту із собакою радять утримуватися маленьким дітям і особам похилого віку, вагітним жінкам, людям з відкритими ранами на обличчі. А також у період загострення будь-яких захворювань, коли імунітет ослаблений.
Не слід забувати про ще один потенційний ризик: собака може вкусити за обличчя, якщо її несподівано щось налякає або якщо вважає ніжності недоречними в цей момент.
Зрештою, цілувати собаку чи ні залежить від його стану здоров'я та вашого рівня комфорту. Але якщо переповняють почуття до домашнього улюбленця, краще обмежитись обіймами. Або не цілувати в носа (на шерсті набагато менше патогенних мікроорганізмів).
Вас це може зацікавити: Ветеринар назвав 6 ситуацій, коли домашнього улюбленця слід терміново показати ветеринару