Навіть фрукт з такою позитивною репутацією, як лимон, підходить далеко не всім.
Лимон лікарі радять вживати при простуді і для зміцнення імунітету. Він підтримує здоров'я серця та судин, покращує обмін речовин та травлення, а також має загальнозміцнюючу дію.
Однак у нього є й протипоказання. Декому не варто вживати його у великій кількості, а в деяких випадках варто відмовитися взагалі.
Алергіки. Не всі вони мають негативну реакція на лимон та інші цитрусові – все дуже індивідуально. Але якщо ви схильні до алергій, знаходитесь у зоні ризику.
Люди з ерозією зубної емалі й чутливістю зубів. Кислотність лимонного соку може з часом пошкодити зубну емаль, що призведе до чутливості та збільшення ризику карієсу. Тому прополоскати рот водою після вживання лимона повинно стати нормою – це дозволить захистити зуби. Або ж вживати напої з лимоном через трубочку.
Люди з виразками в ротовій порожнині. Високий вміст кислоти в лимонах може викликати відчуття печіння та подразнення у роті.
Люди з проблемами травлення. Через підвищену кислотність лимон може загострити печію, симптоми кислотного рефлюксу або виразку шлунку. Таким особам проблематично вживати воду з лимоном натщесерце.
Люди з запальними процесами сечостатевої системи. Лимон їм категорично протипоказаний.
Люди, які вживають певні лікарські засоби. Лимони містять сполуки, відомі як фуранокумарини – вони можуть погіршувати метаболізм деяких препаратів. Зокрема, статинів, антигістамінних препаратів, засобів для розрідження крові.
Вас це може зацікавити: Кулінарний експерт розповів, як вичавити з лимона та апельсина вдвічі більше соку