Симптоми мікроінсульту з’являються раптово і зникають самі по собі. Однак не варто їх ігнорувати. Наслідки можуть бути дуже сумними.
Інсульт – це порушення кровообігу в головному мозку, що супроводжується загибеллю тканин і порушенням функцій нервової системи.
Механізм розвитку мікроінсульту (фахівці називають його TIA – транзиторна ішемічна атака) схожий – це теж порушення мозкового кровообігу.
Симптоми теж подібні:
● проблеми з мовленням – важно розібрати, що людна каже;
● запаморочення або втрата рівноваги;
● затуманеність зору;
● слабкість або оніміння однієї сторони тіла.
Але, на відміну від інсульту, при ТІА не пошкоджуються клітини мозку і не виникає постійної втрати працездатності. Кровотік відновлюється самостійно протягом доби.
Здавалося б, це оптимістичніший сценарій розвитку подій. Однак наслідки обох захворювань однакові: мікроінсульт теж може завдати незворотного пошкодження мозку.
Крім того, TIA майже в 30% випадків є передвісником інсульту. Простими словами, він може повернутися і вдарити повторно – набагато сильніше. Саме тому лікарі рекомендують бути максимально уважними до свого самопочуття впродовж першого тижня після мікроінсульту.
Також фахівці радять відповідально поставитися до кожного із зазначених тривожних ознак. І негайно звернутися за медичною допомогою, навіть якщо симптоми більше не виникають.
Якщо вчасно відреагувати і вжити заходів, можна запобігти важкому інсульту за допомогою ліків – антигіпертензивних засобів та препаратів для запобігання утворенню тромбів.
Вас це може зацікавити: Кардіохірург розповів, від чого відмовляється, щоб захистити своє серце