Дерматологи закликають негайно припинити це робити. Здавалося б, невинна звичка – користуватися одним рушником для обличчя та тіла – може завдати більше шкоди вашій шкірі, ніж ви уявляєте.
Ви можете витрачати багато зусиль, часу та грошей на догляд за обличчя, щоб уникнути зморшок, почервонінь та пігментних плям. Але одна помилка може перекреслити все.
Чому один рушник – це погана ідея
Багато хто користується одним рушником для тіла й обличчя. Це абсолютно неприпустимо, кажуть дерматологи.
Найперша причина відмовитися від використання рушника для тіла на обличчі полягає в тому, що шкіра на обличчі тонша, ніжніша й чутливіша, ніж будь-де. Вона більше схильне до подразнень, тому рушник має бути м’яким. А ще вона містить більше сальних залоз, які відповідають за вироблення жиру. Ці фактори роблять її сприйнятливішою до факторів зовнішнього середовища, таких як бактерії, бруд і тертя.
Якими проблемами зі шкірою можна себе «нагородити»
Витерши рушником тіло після душу, ви збираєте ним жир і мертві клітини шкіри з ділянок, які виділяють багато вологи (пахви, пах, ноги), а також бактерії. Навіть якщо випрати його, повністю знищити всі бактерії практично неможливо.
Коли ви використовуєте той самий рушник на обличчі, переносите ці мікроби прямо на шкіру. Зокрема, такі ділянки, як пах, можуть містити бактерії E. coli, які нешкідливі для тіла, але можуть призвести до проблем зі шкірою обличчя – появи прищі, спричинених закупоркою фолікулів, або шкірних інфекцій.
Гелі для душу, лосьйони, молочко, масло з ароматизаторами, які під час прийому душу наносять на тіло, теж некорисні для шкіри обличчя. Коли їхні мікроскопічні частинки з допомогою рушник потрапляють на обличчя, вони можуть закупорювати пори, що призводить до подразнення та висипання.
Як часто міняти рушник для обличчя
Експерти кажуть, що важливо не тільки мати окремий рушник для обличчя, але й стежити за його чистотою. Буквально це означає, що міняти його на свіжий варто кожні два дні. Якщо ви схильні до прищів, навіть щодня.
Такий рушник важливо правильно прати, щоб видалити з нього будь-які бактерії, залишки косметики і відмерлі клітини шкіри.
Бажано використовувати гіпоалергенний миючий засіб.