Які щоденні звички варто підкорегувати, щоб довше залишатися здоровими й енергійними

Деякі наші безневинні, на перший погляд, дії можуть так само згубно впливати на здоров’я, як і шкідливі звички.

Перегляд серіалів та шоу 

Для багатьох людей це спосіб відпочинку – залипнути на якомусь серіалі чи улюбленому шоу. Але коли ви годинами сидите чи лежите перед екраном або монітором, сповільнюється метаболізм. Між тим, від нього залежать не тільки обмінні процеси й вага тіла, а й засвоєння поживних речовин, дихання, відновлення клітин. Тому принаймні робіть перерви між серіями – влаштовуйте короткі прогулянки або інші фізичні активності, радить доктор Бабак Ашрафі.

Вживання великої кількості кави

Інколи тільки завдяки їй вдається витримати шалений робочий ритм. Однак  разом з тим, що кофеїн заряджає енергією, у великих кількостях він може спровокувати тривожність, порушення сну та прискорення серцебиття. Якщо хочете отримувати від нього тільки користь, вживайте не більше 4 чашок на день і не пийте після 15.00, щоб уникнути порушень сну.

Відкладення будильника

Вам може здатися, що 10-20 зайвих хвилин після дзвінка врятують – дозволять більше відпочити. Насправді ж це має протилежний ефект: через розірваний сон будете ще більш втомленими впродовж дня.

Тривале перебування в приміщенні

Дослідження показали: якщо днями не виходити на вулиці – тривалий час проводити в приміщенні (особливо без природного освітлення), може порушитися  циркадний ритм. Це призведе до поганого сну та знизить рівень енергії. Крім того, спостерігатиметься    дефіцит вітаміну D, який пов’язаний із ослабленням імунітету, поганим настроєм і проблемами зі здоров’ям кісток. Навіть якщо у вас є 10 хвилин, щоб прогулятися на свідому повітрі, не нехтуйте такою можливістю.

Перетренованість

Низька фізична активність – це погано, занадто висока – теж не дуже добре. Перевантаження без належного відновлення може призвести до м’язової втоми, збільшення ризику травм і навіть гормонального дисбалансу.

Незручне взуття

Воно може навантажувати суглоби, викликати біль у стопах, сприяти проблемам зі спиною та колінами. Ноги повинні відчувати себе комфортно. І не відмовляйтеся від ортопедичного взуття, якщо його радить лікар: воно допомогти запобігти появі серйозних проблем зі здоров’ям.

Неправильні пози для сну

Багато людей любить спати на животі. Між тим, ця поза вважається найгіршою. Вона викликає напругу шиї та хребта, що може спричинити появу  больових відчуттів.

Вас це може зацікавити:  4 ранкові звички, яких потрібно уникати натщесерце

9 звичок, які вас знецінюють

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист