Випічка, смажена їжа та продукти, багаті на насичені жири, збільшують ризик розвитку захворювань серця та судин. Такого висновку дійшли вчені з Оксфордського університету.
Науковці провели експеримент, поділивши добровольців на дві групи. Перша протягом трьох тижнів ні в чому собі не відмовляла – вживала десерти, смажену, перероблену їжу. Друга теж отримувала жири, але корисні – з риби, горіхів, оливкової олії.
Після закінчення експерименту дослідники порівняли результати їхніх аналізів і виявили, що в учасників першої групи постерігалося явне погіршення ключових показників здоров'я. Зокрема, фіксувалися зміни у крові – у середньому на 10% підвищилися показники загального та поганого холестерину. Також зріс відсоток жиру в печінці і сповільнилися метаболічні процеси.
Друга група прекрасно себе почувала. Аналізи це підтвердили: рівень загального і поганого холестерину знизився на 10%.
«Ці результати красномовно свідчать про те, що для здоров'я (а особливо для нормальної роботи серцево-судинної системи) важливо не скільки ми вживаємо жиру, а який саме це тип жиру. Ще один важливий висновок – небезпечні зміни відбуваються дуже швидко. Можна сказати, блискавично. Трьох тижнів достатньо, щоб навіть без зайвої ваги підвищити ризик розвитку серцево-судинних захворювань», – пояснює провідний дослідник Нікола Срник.
Вас це може зацікавити: 8 способів контролювати рівень холестерину
Дієтологиня назвала фрукт, який ефективно знижує рівень холестерину – їсти слід щодня