Як зберегти здорові зуби після 50 років

Після 50 років більшість людей, як правило, мають багато проблеми зі здоров’я ротової порожнини. Але дотримання певних порад стоматологів допоможе зберегти здорові зуби не залежно від віку.

У догляді за зубами головне – ретельність і своєчасність. Ці нескладні кроки, перераховані нижче, допоможуть уникнути багатьох неприємностей, пов’язаних з ротовою порожниною, і в молодому віці, і в зрілому.

Регулярний огляд у стоматолога

Це повинно стати правилом, починаючи з того моменту, як у дитини з’явилися зуби. Відвідувати стоматолога рекомендується не рідше двох разів на рік – для проведення чисток, оглядів і профілактики. Так буде більше шансів виявити ранні ознаки захворювань ясен, карієсу та раку ротової порожнини, які часто залишаються непоміченими тривалий час, і вжити відповідних заходів.

Правильне харчування для міцних зубів

З віком харчові потреби кожної людини змінюються – надзвичайно актуальною стає  багата поживними речовинами дієта. Вона важлива не тільки для серця, мозку чи кишечника. Так само її потребує і порожнини рота.

Деяких продуктів у раціоні повинно стати більше. Наприклад, тих, які багаті кальцієм (молочні продукти, листові овочі тощо) – вони зміцнюють зуби та кістки. Вітамін D сприяє засвоєнню кальцію (жирна риба, сонячні ванни). Вітамін С (цитрусові, ягоди, перець) підтримує здоров’я ясен і бере участь у синтезі колагену.

Є продукти, яких варто уникати. Солодощі, солодкі газировки, оброблені харчові продукти можуть сприяти розвитку карієсу та захворювань ясен, оскільки живлять бактерії в роті. Надто кисла їжа у великій кількості може спричинити пошкодження зубної емалі.

Правильне чищення зубів

Воно включає обов’язкове використання зубної нитки (це дозволяє зменшити ризики карієсу та захворювань ясен), щітки з м’якою щетиною (з віком ясна стають більш чутливими) і дворазового щоденного догляду за ротовою порожниною – вранці й перед сном. Також стоматологи наголошують на необхідності використання пасти з фтором.

Відмовтеся від паління та алкоголю

Ці шкідливі звички можуть збільшувати ризик втрати зубів, гінгівіту та раку ротової порожнини. Паління зменшує приплив крові до ясен, утруднюючи їх загоєння та збільшуючи ризик гінгівіту. Алкоголь пересушує ротову порожнину, що призводить до збільшення зубного нальоту та руйнування зубів.

Контролюйте сухість у роті

З віком вироблення слини зменшується, що призводить до сухості в роті. Це може збільшити ризик карієсу та захворювань ясен. Тому рекомендується пити багато води впродовж дня і жувати жуйку без цукру.

Вас це може зацікавити: Як легко видалити зубний камінь в домашніх умовах

5 помилок під час чищення зубів, які можуть дорого коштувати

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист