Як врятуватися, якщо ви потрапили у вир у водоймі

У спеку будь-яка водойма, де можна трохи охолодитися, здається порятунком. Але там на вас може очікувати небезпека – вир, який затягує на дно. З нього можна вибратися, якщо знати, як це правильно зробити.

Вир вважається найнебезпечнішим явищем у воді. Це місце в водоймі, де вода рухається по колу. Таке трапляється в результаті  зіткнення зустрічних течій або обтікання перешкод. Вир може утворюватися раптово, захоплюючи та тягнучи вниз усе, що потрапило у його потік.

Вибратися з нього складно навіть для людини, яка чудово плаває. Ефект несподіванки ускладнює процес порятунку. Але шанси збільшуються для тих, хто ознайомлений з правила поводження у таких ситуаціях.

Якщо ви потрапили в цю скрутну ситуацію, слід діяти за наступним планом.

Спокій і тільки спокій

Легше сказати, ніж зробити. Але паніка затьмарює здатність приймати раціональні рішення і може погіршити ситуацію. Тому глибоко дихайте та намагайтеся зберігати спокій, щоб чітко мислити і швидко реагувати.

Зберігайте енергію

Коли затягує у вир, природні інстинкти підштовхують плисти проти течії. Це затягне вас ще глибше у вир і унеможливить вихід з нього. Експерти порівнюють це зі спробою піднятися по ескалатору, що рухається вниз: сил витрачається багато, але досягти результату важко. Ваше завдання – зберегти якомога більше енергії. Спробуйте триматися на воді, лежачи на спині. У такій позі легше оцінити ситуацію та визначити найкращий варіант дій.

Плавайте по діагоналі, а не вгору

Вир створює сильну течію, яку складно подолати навіть тому, хто у воді почувається як риба. Натомість спробуйте плисти по діагоналі через вир, дотримуючись кругового руху.

Зачекайте спокійнішої води. Інтенсивність круговерті води у вирі, як правило, може змінюватися. Зачекайте, поки вона спаде, перш ніж робити спробу вибратися.

Використовуйте будь-які плавучі засоби, які у вас є

Якщо ви одягнені в рятувальний жилет або інший плавучий засіб, тримайтеся за нього, щоб утримувати поверхню води та полегшити пересування.

Кличте на допомогу

Щоб привернути увагу, кричіть та махайте руками. Не соромтеся! Можливо, це ваш єдиний шанс на порятунок.

Вас це може зацікавити: Правила безпеки дитини у воді: експерти назвали особливо небезпечні засоби для плавання

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист