У липні господині не знають, куди дівати огірки з власного городу, а в кінці літа вже сумують за свіжими, хрумкими і аж солодкими огірочка. Втім, якщо зараз вдатися до певних дій, врожай збиратимете до навіть восени.
Городники знають, що огірки гарно родять, якщо їх поливати і підживлювати. Але у більшості випадків дотримуються цього правила в першій половині літа, поки дочекаються пікового плодоношення. А потім вже не приділяють їм багато уваги.
Насправді ж, кажуть експерти, у цей період доглядати за ними слід так само ретельно. Особливо якщо розраховуєте на тривале плодоношення – до заморозків.
Для цього огіркам потрібен належний полив, підживлення та захист від шкідників і хвороб.
Правильний полив
Поливати слід не просто регулярно, а й правильно.
Це означає, що вода має бути теплою – стрес від холодної ні до чого гарного не призведе.
Найкращий час для поливу – рано вранці або ввечері, коли сонце вже не дуже яскраве. Так вдасться уникнути опіків на листі.
Важливо не перезволожити ґрунт – це може спровокувати гниття коренів.
Правильне підживлення
Без нього ви не матимете ні гарного врожаю, ні тривалого плодоношення. Тому в липні слід підгодувати огірки калійними та фосфорними добривами.
Один з найпростіших варіантів – підживлення нітрофоскою. Розчиніть одну столову ложку в 10 літрах води, ретельно розмішайте і полийте огірки. Цей розчин забезпечує необхідні речовини для підтримки цвітіння та формування плодів.
Можна зробити органічне добриво. За два тижні після внесення підживлення нітрофоскою розмішайте пів літра перебродженого гною (наприклад, коров'ячого) у 10 літрах води і додайте столову ложку сульфату калію. Така суміш сприяє зміцненню імунітету рослин (а отже – і витривалості) та покращує якість плодів.
Експерти наголошують: для огірків важливе збалансоване харчування. Якщо віддавати перевагу якомусь одному, це негативно позначиться на розвитку та врожайності. Наприклад, надлишок азоту може сприяти надмірному росту листя замість того, щоб підтримувати формування плодів.
Протягом періоду плодоношення підживлювати огірки потрібно два-три рази.
Правильний захист від шкідників та хвороб
Огірки залишаються ласим шматочком для шкідників та хвороб продовж усього літа. Тому обприскуйте їх мильним розчином або олією нім від білокрилки й попелиці, молоком з водою у співвідношенні 1:9 від борошнистої роси.
В разі необхідності використовуйте фунгіциди.
Щоб огірки продовжували плодоносити до осені, регулярно збирайте врожай. Перестиглі огірки крадуть у куща поживний ресурс і можуть сигналізувати рослині про припинення плодоношення.
Не лінуйтеся видаляти старе листя, проводити мульчування й вирощувати огірки вертикально (такий спосіб покращує циркуляцію повітря, а відтак – зменшує ризик захворювань огірків).
Вас це може зацікавити: Для чого досвідчені городники обрізають листя на огірках
Чому огірки ростуть кривими і як цього уникнути
Гіркі огірки: як не зіпсувати собі весь урожай