Під час інтервальної дієти клітинам не вистачає енергії, необхідної для нормального росту волосся.
Інтервальна дієта передбачає тривале перебування без будь-якої їжі або вживання їжі дуже невеликими порціями – як правило, вранці.
Для декого такий режим харчування досить непростий: 16:8 (16 годин голодування), 5:2 (2 дні на тиждень – по 500 калорій) або періодичне голодування (кожен другий день дозволяється вживати не більше 500 калорій).
Він має свої переваги: крім бажаного схуднення знижує рівень цукру та поганого холестерину, нормалізує вагу, гальмує процес старіння, зменшує ризик нейродегенеративних та ракових захворювань.
Втім, є в інтервальної дієти й побічні ефекти. Один з них – така дієта негативно впливає на стан волосся.
Китайські вчені довели це за допомогою експерименту на гризунах. Вони поголили мишей, а потім годували їх кожні 8, 16 або 48 годин, тоді як миші контрольної групи мали необмежений доступ до їжі.
Миші в контрольній групі відновили більшу частину свого хутра через 30 днів. А от їхні родичі з групи періодичного голодування навіть через 96 днів відростили його не повністю.
Експерти припускають, що причина криється в тому, що клітини волосся потребують регулярного підживлення їжею. Однак періодичне голодування обмежує споживання енергії, вбиваючи клітини волосся.
Через нерегулярне харчування організм використовує жирові запаси замість свого звичного джерела енергії – глюкози. Це може спричинити виділення хімічних речовин, які пошкоджують клітини волосся.
Тож якщо ви не надто задоволені станом волосся, добре подумайте, чи варто сідати на інтервальну дієту. З високою ймовірністю після неї ситуація з вашими локонами стане катастрофічною.
Вас це може зацікавити: 4 інгредієнти в шампунях, які призводять до появи лупи та випадіння волосся