У списку рекомендованих дієтологами продуктів лосось вже давно займає одну з найвищих позицій. Однак останні дослідження показали: його значення для організму надто переоцінене. Є інші види риби – набагато дешевші і навіть корисніші.
Лосось – одна з улюблених видів риб шеф-кухарів і дієтологів. Своєю популярність вона завдячує ніжному смаку та великій кількості поживних речовин.
Найбільше достоїнство лосося – високий вміст жирних кислот омега-3. Також його цінують за вітаміни А та В – вони покращують стан шкіри. І за колаген, який відповідає за її пружність. Ця риба – джерело вітаміну D і B12, а також кальцію, які уповільнюють процеси старіння та зміцнюють кістки.
Але останні дослідження науковців з Кембриджського університету поставили під сумнів унікальність елітної червоної риби.
Було проаналізували поживні речовини у лососі, вирощеному штучним шляхом. Зокрема, вчені зосередили увагу на кальції, залізі, вітамінах А, В12 та D, йоді, ненасичених омега-3 жирних кислотах, цинку, селені.
Ці результати порівняли з показниками у дрібних сортах риби дикого походження.
З’ясувалося, що оселедець, скумбрія, макрель та інший «кормовий» дріб’язок на зразок анчоусів (яким, до речі, лосось харчується у дикій природі) мають набагато вищу концентрацію корисних компонентів.
Наприклад, кальцію у дикій рибі популярних видів у 5 разів більше, ніж у лососевих, вирощених на фермі. Кількість йоду перевищує в 4 рази, а омега-3, вітаміни В12, A і D – в 1,5 рази.
Тому науковці радять не зациклюватися на лососевих. Риба дикого походження набагато дешевша і корисніша. А ще нею можна урізноманітнити свій раціон.
Вас це може зацікавити: Чому лосось програє оселедцю: як риба корисніша і як її вибирати