Навіть ідеальні стосунки можуть не витримати деяких жіночих звичок.
Іноді ми навіть не замислюємся, як наша поведінка впливає на атмосферу в сім’ї. Тому важливо подивитися на себе збоку і прислухатися до порад психологів.
На думку експертів із сімейних відносин саме ці жіночі звички для чоловіків стають найсильнішими тригерами.
Позиціонувати себе як жертву
Це один з найтоксичніших сценаріїв у стосунках – скаржитися, що вам ніхто не допомагає, що ви все тягнете на собі. Таким чином можна породити в душі партнера відчуття провини, а не бажання виправитися і допомогти. Краще обійтися без дорікань – сказати, що в конкретній ситуації потрібна допомога. Прямота проти пасивної агресії дасть кращий результат.
Перетворюватися на його маму
Інколи прояв турботи трансформуються в гіперопіку. Постійне перепитування, чи він поїв, не змерз, критикувати його зачіску, допомогу у вирішенні примітивних побутових моментів чоловік починає сприймати як спробу його контролювати. Це вбиває романтику в стосунках. Адже чоловіки за рідкісним винятком хочуть себе відчувати героями, незалежними й самодостатніми, а не безпорадними, як діти.
Порівнювати з іншими
«А в сусідів вікна миє чоловік», «А Тетяні чоловік дарує квіти без будь-якого приводу»… Навіть якщо жінка не мала на меті дорікнути в такий спосіб коханому, його це точно зачепить. Порівняння, якщо вони не на його користь, завжди болісні – нікому не хочеться бути гіршим за сусіда, хлопця подруги чи власного батька. Такими натяками не вдасться досягти гармонії в стосунках. А от зруйнувати те, що є, легко. Психологи радять не принижувати партнера, а зосереджуватися на його сильних сторонах – це набагато ефективніше.
Пробувати читати його думки
Ще одна стандартна, але дієва порада від психологів – більше говорити, вирішувати все в режимі діалогу. Додумувати за партнера – чому він у цій ситуації так зробив чи так сказав і реагувати на ситуацію відповідно до своїх фантазій, дорога в нікуди. Це дуже дратує того, хто поряд.
Постійне невдоволення
Не варто носити це в собі, якщо вам щось не подобається. Однак і постійно дратуватися, виносити партнеру мозок через те, що робить щось «не так», як, на вашу думку, потрібно, – погана звичка. Він відчуватиме себе, як пороховій бочці. І згодом почне шукати того, поряд з ким спокійно й безпечно.