Це не захворювання, поспішають втішити експерти. Перець не потрібно чимось спеціально обробляти чи підживлювати або знищувати «вражений» урожай. Просто варто відрегулювати його полив.
Коли гарний чистий перець раптом покривається дрібними тріщинами – концентричними кільцями або вертикальними лініями, що йдуть від стебла до кінчика, більшість городників задумуються, якої помилки в догляді припустилися. Насправді це не результат хвороби або поганого догляду.
Звідки беруть тріщини
Деякі сорти перцю мають генетичну схильність до утворення тріщин. Як правило, тонкошкірі. Товстошкірі більш стійкі: якщо тріщини і є, їх зазвичай дуже мало. Але в більшості випадків – це природний етап дозрівання.
Тріщини з’являються під час стрибків росту перцю, коли він раптом починає отримувати багато сонячного світла, добрив або вологи. Його внутрішня маса швидко збільшується в розмірах, і шкірка не встигає слідом за нею розростатися. Це призводить до її розриву і появі «розтяжок», які з часом грубішають – наче рани, які заживають.
Спека може посилити цю проблему. Інтенсивне випаровування вологи створює додаткову напругу в тканинах шкірки.
На щастя, таке явище – виключно косметичний недолік. На смак плодів це зовсім не впливає.
Як боротися з тріщинами на перці
Щоб мінімізувати ризик, садівникам варто дотримуватись стабільного режиму поливу, уникаючи як надмірного, так і недостатнього зволоження.
Особливо уважно слід контролювати полив у період, коли плоди дозрівають. У цей час потреба рослин у воді знижується. Використання мульчі може допомогти регулювати температуру та вологість ґрунту, забезпечуючи більш стабільне середовище для росту перців.
І намагайтеся збирати врожай відразу після дозрівання – це також допоможе уникнути утворенню тріщинок.
Вас це може зацікавити: Як підвищити врожайність перцю без додаткового підживлення і обробки: простий і ефективний спосіб
Що додати в кожну лунку перед посадкою перцю, щоб збирати урожай відрами