Люди, які сплять надто мало або занадто багато, ризикують заробити собі серцевий напад чи інсульт, вважають американські вчені.
Здоров’я серця зазвичай асоціюється з правильним харчуванням, достатньою фізичною активністю і відсутністю стресів. Сон рідко розглядається як один із способів знизити ризик серцево-судинних захворювань.
Між тим, останні дослідження, проведені американськими науковцями, свідчать про те, що його тривалість має важливе значення. Впродовж 7,5 років вони спостерігали за 14 000 добровольців, щоб визначити ризики смерті через серцеві захворювання.
«З’ясувалося, що люди, які спали менше 6 або більше 7 годин, мали вищі шанси померти через проблеми з серцем. У них було виявлено підвищений рівень C-реактивного білка – маркера запалення, пов’язаного з серцевими проблемами», – пояснює доктор Картік Гупта, провідний автор дослідження.
Натомість 6-7-годинний сон сприяє виведенню токсичних білків, які можуть провокувати підвищення артеріального тиску та атеросклероз.
Однак доктор Гупта зазначає, що значення має не лише кількість сну, а й його якість: те, що ви лежите в ліжку впродовж семи годин, не означає, що ви добре спите. Безсоння, апное уві сні роблять серце більш вразливим.
Вас це може зацікавити: 7 помилок перед сном, які не дозволять гарно виспатися
Скільки потрібно спати, щоб схуднути
П’ять продуктів зі снодійним ефектом, які забезпечать міцний здоровий сон