Лікар назвав 4 ефективні способи зменшити ризик раку

Рак залишається однією з найпоширеніших і найсерйозніших проблем зі здоров’ям у всьому світі. Більше того – він стає агресивнішим. Однак, вважаються вчені та лікарі, є способи зменшити ймовірність розвитку цього захворювання.

Людині з генетичною схильністю до ракового захворювання або тому, хто працює на виробництві, де доводиться контактувати з «провокаторами» раку, складно перехитрити долю. Всі інші, на думку доктора Еріка Берга, повинні подбати про своє здоров’я.

Ось що повинно бути у нашому життєвому розпорядку.

Періодичне голодування

Здорова їжа, помірна кількість їжі – це повинно бути нормою для кожного, хто турбується про свій організм. До цього плану доктор Берг радить додати періодичне голодування. Воно має унікальну особливість – ослаблює ракові клітини, робить їх більш вразливим до руйнування. Одночасно зміцнюються нормальні клітини. Але до голодування слід підійти виважено, привчати організм поступово. І попередньо порадитися зі своїм лікарем, особливо якщо у вас є хронічні захворювання.

Фізична активність

Всі знають, що рух – це життя, однак часто віддають перевагу пасивному проведенню вільного часу. Між тим, дослідження показали, що фізична активність здатна зміцнювати мітохондрії (структури всередині клітини, які виконують важливу функцію виробництва енергії), що робить клітини більш стійкими до мутацій. І заодно формувати нові мітохондрії.

Підвищити ефективність мітохондрій та збільшити їх кількість, покращуючи загальне вироблення енергії та витривалість, можуть аеробні вправи (зокрема, біг та плавання), а також силові тренування.

Сон

Якісний сон дуже важливий для зниження ризику захворювання на рак. Вчені з Університету Вірджинії встановили, що білок, відповідальний за регулювання циклу сну і неспання або циркадного ритму, також захищає організм від розвитку онкологічної патології.

Спілкування

Соціальна ізоляція може бути прихованим фактором ризику раку. Дослідження показали, що самотні люди живуть менше, хворіють частіше (навіть на ГРВІ і діабет) і в них частіше діагностують онкологію.

Спілкування з іншими людьми, з групами чи окремими особами, так само важливо, як хороша, здорова їжа, вода та фізичні вправи, переконані лікарі. Хобі, волонтерство, активна життєва позиція допоможуть встановити нові контакти.

Вас це може зацікавити: Самотнім людям загрожує смертельно небезпечна хвороба: вчені з’ясували, яка саме

Експерти назвали три види раку, які тривалий час можу розвиватися без симптомів: на що слід звернути увагу

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист