Мед може бути корисним при багатьох захворюваннях, починаючи від застуди і закінчуючи здоров’ям серцево-судинної системи. Але його надмірна кількість приносить проблеми для організму.
Цей натуральний підсолоджувач, багатий на антиоксиданти, зміцнює імунітет, пригнічує ріст бактерій, зменшує запалення в організмі, сприяє загоєнню ран, здоровому травленню і поліпшенню стану шкіри. Саме тому додавання меду до вашого раціону – абсолютно правильне рішення.
Однак це не означає, що його можна вживати безмірно. Денна норма для дорослих 9 чайних ложок, для дітей – не більше 6. Лікарі радять не виходити за ці межі. Передозування медом може мати дуже неприємні наслідки для здоров’я.
Підвищений рівень цукру в крові. Мед багатий на цукор і взагалі не містить клітковини. Організм дуже швидко поглине цукор, що призведе до різкого підвищення рівня цукру в крові.
Зниження артеріального тиску. Регулювання артеріального тиску – одна з властивостей меду. Але у великій кількості мед може надто сильно його знизити, що може становити загрозу здоров’ю.
Проблеми з травленням. В допустимих дозах мед корисний для травлення, але його надмірне вживання може спричинити спазми шлунку, діарею, закреп, здуття живота.
Погіршення здоров'я зубів. Мед містить кислоту, яка приваблює ацидофільні бактерії. Вони здатні пошкодити зубну емаль і сприяти утворенню карієсу. Враховуючи те, що мед має липку консистенцію і може залишатися на зубах, ризик зіпсувати зуби зростає.
Збільшення ваги. Один з найголовніших побічних ефектів меду. Цей продукт містить багато цукру та вуглеводів. А ще він дуже калорійний: в одній чайній ложці 64 ккал!
Ризики кровотечі. Якщо у вас є порушення згортання крові або підвищений ризик кровотечі, занадто багато меду може погіршити ситуацію.
Вас це може зацікавити: 6 способів розпізнати справжній мед
З чим не можна змішувати мед: 6 шкідливих поєднань