Чому не цвіте герань і як її «розбудити»

Якщо ваша герань відмовляється цвісти, ви запросто можете її до цього підштовхнути. Варто просто розібратися, чим вона не вдоволена.

Герань – неймовірно красива квітка, яка чудово себе почуває і в приміщенні, а на терасі, і на клумбі. Вона може цвісти практично безперервно, викидаючі нові важкі квітконоси. А може завмерти. Причиною цього може бути кілька поширених проблем, пояснюють    експерти з садівництва. Вибирайте, яка може стосуватися саме вашої рослини, і якнайшвидше виправляйте ситуацію.

Дефіцит світла

Герань не любить тіні, а от в напівтіні почувається досить комфортно. Але ідеальне місце для розкішного цвітіння – там, де сонечко є принаймні 6 годин на день. Воно дає її енергію для формування і живлення крупних квітконосів.

Надто рясний полив

Про те, що ви банально залили свої квіти, може свідчити пожовкле листя та зів'ялі квіти. Герані потрібен добре дренований ґрунт і вологу (але не перезволожене)  середовищем. Частота поливу залежить від температури — чим спекотніше, тим частіше потрібно поливати рослину. Перевірити сухість ґрунту можна пальцем: застроміть його в землю на 4-5 сантиметрів. Якщо відчуваєте вологість або прохолоду на кінчику пальця, поливати ще не час.

Поганий дренаж

Головний біль любителів герані – її схильність до кореневої гнилі. Ця проблема виникає, коли ґрунт занадто вологий або погано дренується. Рослина через це стресує, пояснюють експерти, і не цвіте. Для регуляції вологості герані слід забезпечити циркуляцію повітря – це допоможе уникнути ще однієї проблеми: грибкових захворювань.

Високій вміст азоту в ґрунті

Садівники знають, що підживлення рослин азотом сприяє гарному росту. Однак всього повинно бути в міру: надлишок азоту призводить до того, що герань матиме розкішне зелене листя, але мало квітконосів. Якщо ваша рослина неохоче цвіте, їй потрібні добрива, багаті на фосфор та калій.

Не обірвані старі квітконоси

Це правило актуальне для всіх квітів – і кімнатних, і садових: якщо ви не видаляєте  відцвілі квіти, на пишне цвітіння наступного разу не розраховуйте. Відламуючи старі квітконоси, ви звільняє місце для нових – стимулюєте рослину до повторного цвітіння, пояснює  та утворення нових квітів», – пояснює експерт із садівництва Сара Ернандес-Своффорд.

Вас це може зацікавити: Герань оживе і розкішно цвістиме все літо, якщо поливати її розчином копійчаного аптечного засобу

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист