Кава чи чай: що корисніше пити зранку

Більшість людей починає день з кави. Але чи правильний це вибір, якщо, згідно останніх досліджень, чорний чай вважається кориснішим напоєм?

Чай, так само як і кава, містить кофеїн, який називається теїн. Його удвічі менше, ніж у каві, вивільняється він повільніше. А завдяки поліфенолам, які зв’язують кофеїн, на засвоєння потрібно теж більше часу. Однак це не всі відмінності між цими напоями.  

Переваги кави

Дехто з пересторогою ставить до кави. Однак дослідження показують, що регулярне і помірне (це дуже важливий фактор) вживання може принести користь здоров’ю:

● знижує ризики деяких хвороб. Наприклад, серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу, раку (деяких видів – раку печінки, товстої кишки),  захворювань печінки, подагри;

● підтримує здоров’я мозку. Вчені виявили, що в людей, які регулярно п’ють каву, рідше діагностують нейродегенеративні захворювання – хворобу Альцгеймера та Паркінсона;

● захищає від депресії. Кава містить ферулову, хлорогенову і кофеїнову кислоти, які  сприяють зменшенню запалення нервових клітин, що відбувається в головному мозку під час депресії;

● має антиоксидантний ефект. А саме зменшує пошкодження клітин, спричинене вільними радикалами.

Переваги чорного чаю

Цей напій не менш корисний для здоров’я:

● захищає від серцево-судинних захворювань. Поліфеноли, які містить чай, мають антиоксидантну дію – допомагають зменшити запалення і зміцнити імунну систему. А дубильні речовини знижують артеріальний тиск і рівень холестерину;

● поліпшує обмін речовин. Цьому сприяють теафлавіни, які устворюються під час ферментизації чаю і мають антибактеріальну дію, і частково – дубильні речовини.

Що краще: кава чи чай?

Обидва напої корисні для здоров’я, якщо вживати їх у помірних кількостях.

Чорний чай – ніжніша альтернатива каві, особливо для людей із чутливим шлунком.

Так само обидва напої можуть вдарити по здоров’ю, оскільки містять шкідливі речовини, які потрапляють у кінцевий продукт. Дослідження виявило в каві потенційно канцерогенні речовини акриламід і метилфуран. А в чорному чаї – залишки дванадцяти різних пестицидів, у тому числі гліфосату, який пов’язують з ризиком розвитку раку.

При виборі напою лікарі радять орієнтуватися на індивідуальні уподобання, вживати якісну продукцію і знати міру. Корисна денна норма кофеїну – близько 4-5 середніх чашок кави або 6-7 чашок чорного чаю.

Вас це може зацікавити: Кава натщесерце не для всіх: кому від неї варто утриматися

Яку каву дієтологи самі ніколи не вживають і іншим не радять

Яку їжу ніколи не можна запивати чаєм та кавою, – пояснення дієтолога

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист