Так роблять майже всі: відкривають приємний холодний напій в алюмінієвій банці і починають вгамовувати спрагу прямо з неї. І навіть не уявляють, як ця звичка може зашкодити здоров’ю.
Не важливо, що ви п’єте з металевих банок – солодку газировку чи пиво. Результат однаковий: банки брудні. Навіть якщо були запаковані в поліетилен чи картонні коробки, до них могли доторкнутися десятки рук, поки напої пройшли складний шлях від виробничої лінії на заводі до складу та полиці у магазині.
Прикладаючи губи до брудної бляшаної поверхні, можна спровокувати попадання в організм бактерій та вірусів. В одному з американських медичних телешоу експерти протестували кришки алюмінієвих банок з-під напоїв, зібраних із заправок, торгових автоматів і продуктових магазинів. Більшість з них виявилися чистими. Але деякі дали позитивний результат на кишкову паличку, яка може викликати діарею, респіраторні захворювання та пневмонію.
В іншому дослідженні подібне тестування виявило, що верхня частини банок містить ряд патогенів (stenotrophomonas maltophilia, pseudomonas luteola та enterobacter cloacae), які можуть викликати захворювання та інфекції у людей з ослабленим імунітетом.
Ще одна причину, чому ніколи не варто пити прямо з банки, – бісфенол А. Це хімічна речовина, що може міститися в епоксидному покритті алюмінієвої тари. Вона здатна підвищити кров'яний тиск, що збільшує ризик серцевих захворювань, і спричиняти гормональний дисбаланс.
Не варто ігнорувати й той факт, що, прикладаючись губами до краю алюмінієвої банки, ми можемо відчувати металевий присмак, який псує враження від напою.
Усе це разом – вагомий аргумент для всіх, хто купляє напої в банках, переливати їх в чашку чи скляний стакан. Можливо, буде не так атмосферно, але набагато здоровіше.
Вас це може зацікавити: Як газирована вода руйнує зуби і як цього уникнути