Глаукому називають «тихим крадієм зору». Починається вона непомітно, прогресує поступово – людина навіть не усвідомлює, що є проблема. А коли усвідомить, може буте запізно. Однак якщо вжити певних заходів, зір можна зберегти.
Симптоми глаукоми
На ранній стадії симптоми захворювання непомітні.
У міру прогресування може спостерігатися втрата периферичного зору, тунельний зір, розмитість зору.
Якщо не лікуватися, це загрожує повною втратою зору.
Причини захворювання
Основна причина – підвищений внутрішньоочний тиск (ВОТ), який з часом може пошкодити зоровий нерв.
Зазвичай воно відбувається через накопичення рідини, яка циркулює в оці, що призводить до порушення дренажу. Інші фактори ризику глаукоми включають сімейний анамнез, вік, певні захворювання (зокрема, діабет і гіпертонія), травми очей або пережиті операції на очах.
При подальшому погіршенні зору необхідно проводити лікування під наглядом фахівця.
Але існують природні засоби, які можуть полегшити симптоми глаукоми і запобігти її появі.
Чорниця. Підтримує здоров’я сітківки ока та забезпечує нейропротекторний ефект. Щодня слід з’їдати по 3 столові ложки свіжої ягоди.
Гінкго білоба. Має антиоксидантні, судинорозширювальні та протизапальні властивості, що потенційно допомагають в лікуванні глаукоми. Стабілізує та захищає мітохондріальну мембрану – це сприяє пом’якшенню пошкодження очей, викликане окисним стресом.
Листова зелень. Шпинат, рукола, листовий салат багата важливими вітаміни А, С, К і нітратами. Усі вони відіграють важливу роль у виробленні оксиду азоту, який регулює внутрішньоочний тиск і полегшує відтік вологи. Додавання цих багатих поживними речовинами продуктів у ваш раціон може сприяти загальному здоров’ю очей і допоможе впоратися з глаукомою.
Омега-3. Жирні кислоти, що містяться в жирних видах риби, насінні льону, горіхах дуже корисні для організму. Зокрема, захищають від окислювального стресу при глаукомі. Вони маю антиоксидантну та протизапальну дію на сітківку і сприяють здоров’ю очей.
Вітаміни. А, C і групи В відіграють життєво важливу роль у підтримці функції очей і захисті від окисного пошкодження. Вітамін А, зокрема, підтримує здоров’я сітківки ока та може мати захисний ефект проти прогресування глаукоми. Так само вітаміни групи В допомагають регулювати рівень гомоцистеїну, який може сприяти пошкодженню сітківки. А вітамін С діє як антиоксидант. Вкрай важливо вживати ці вітаміни у відповідних дозах, щоб уникнути побічних ефектів.
Вас це може зацікавити: Три повсякденні звички, які можуть зіпсувати зір
Три основні продукти, які допоможуть боротися з віковою втратою зору