Видаляти чи лікувати: 5 найбільших помилок, які стосуються молочних зубів

Запорука здорових красивих зубів – ретельний догляд і своєчасне лікування у дитячому віці. Однак стосовно молочних зубів у батьків часто дуже розпливчаті знання, тому вони роблять серйозні помилки. Давайте розберемо найпопулярніші з них.

Дитячий чи дорослий стоматолог – немає різниці. Без сумніву, і виявити проблему, і полікувати зубки дорослий стоматолог зможе. Але не факт, що після цього візиту залишаться гарні спогади і у дитини, і у батьків. Дитяча стоматологія має свою специфіку – враховує особливості організму юних пацієнтів. Тому тут використовуються інші ліки, матеріали, методи знеболювання і навіть інструменти. Дорослий лікар взагалі може бути не в курсі, що цей молочний зуб однак от-от випаде і сенсу його пломбувати немає.

А головне, у дитячих стоматологів зовсім інший підхід до пацієнтів. Як правило, вони по сумісництву ще й гарні психологи. Мають швидко налагоджувати з дитиною контакт і вибудовувати довірливі стосунки, щоб вона припинила боятися.

Лікування – болісний процес, у дитини буде стрес. Абсолютно неболісний! Дитячі стоматологи використовують аплікаційну анестезія (нанесення лідокаїнового спрею на слизову рота), тому малюк не відчуває нікого дискомфорту.

Навіщо лікувати молочні зуби, якщо вони однак не на завжди. Звісно, не на завжди – вони випадуть. Але на місці хворого зуба новий здоровий не виросте. Більшість захворювань молочних зубів передається «у спадок» постійним. До того ж нездорові молочні зуби можуть змінювати напрямок росту і порушувати прикус уже в більш свідомому віці. Нерідко  такі проблеми формують комплекси. Тому перший візит малюка до стоматолога батьки повинні запланувати вже в 1,5 роки.

Краще видалити, ніж лікувати. Логіка зрозуміла: немає зуба – немає проблеми. Насправді є. Дослідження показали, що після видалення молочного зуба  сусідні починають претендувати на пусте місце і  зрушуються. Коли постійний зуб згодом надумає прорізатись, для нього місця може виявитися недостатньо. Він «моститься» рости, де виходить – так порушується зубний ряд. На жаль, це не тільки естетична проблема. Через це у зрілому віці доводиться виправляти неправильний прикус.

Окрім того, через втрату жувальних зубів порушується жувальна функція, а це  негативно позначається на функціонуванні травної системи. Тому лікарі категоричні: карієс молочних зубів слід лікувати!

Доросла зубна паста згодиться й для молочних зубів. Ні, вони абсолютно різні. Емаль молочних зубів має дуже тонку структуру, яку легко пошкодити. Саме тому дитячі зубні пасти не такі агресивні – в них міститься менше фтору і вони мають менший ступінь абразивності. Якщо чистити молочні зуби дорослою пастою, абразивні  частинки можуть витончити зубну емаль. Це збільшує ризик виникнення карієсу та нерідко призводить до підвищеної чутливості зубів.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист