Навіть незначні відмінності у тривалості та режимі сну в підлітковому віці можуть серйозно впливати на результати навчання.
Вчені провели дослідження, в якому було задіяно понад 3000 підлітків, пише The Guardian. Їх поділили на три окремі групи. Перша лягала спати найпізніше та прокидалися найраніше і спала в середньому 7 годин і 10 хвилин на добу. Друга група спала в середньому 7 годин і 21 хвилину. Третя вкладалася в ліжко найраніше і спала близько 7 годин і 25 хвилин.
Дослідники очікували, що учасники третьої групи матимуть найкращі показники у когнітивних тестах, запропонованих їм. Однак результати експерименту їх здивували.
Ця група не тільки отримала в тестах найвищі бали. Сканування мозку показало, що підлітки, які до неї входили, мали найбільші об'єми мозку та найкращі функції мозку.
Гарний нічний відпочинок вчені давно пов'язують з кращою розумовою діяльністю. Однак вони й досі намагаються зрозуміти, які саме процеси відбуваються в підлітковому віці.
Барбара Саакян, професор клінічної нейропсихології Кембриджського університету, вважає, що невеликі відмінності в кількості сну накопичуються з часом, а потім дають велику різницю в результатах. Також вона зазначає: саме сон сприяє кращим когнітивним здібностям, оскільки людина закріплює свої спогади під час сну.
Колін Еспі, професор медицини сну в Оксфордському університеті, переконаний: здатність мозку виконувати складні завдання не в останню чергу залежить від того, як дитина спить у період активного розвитку.
Заради максимальної ефективності експерти радять дітям у віці 13-18 років спати 8-10 годин на добу.
Підліткам, які хочуть покращити свій сон та розвинути розумові здібності, Саакян рекомендує виконувати фізичні вправи для покращення сну та уникати користування електронними девайсами пізно ввечері.
Вас це може зацікавити: Вчені з’ясували, які три вправи перед сном допомагають краще і довше спати