Всього три хвилини фізичних навантажень – і ви зможете збільшити тривалість сну на 27 хвилин. Здавалося б, зовсім небагато. Але це непоганий початок.
Експерти зі здорового способу життя вважають, що краще давати собі хоча б мінімальне навантаження, аніж не давати зовсім ніякого.
Цю точку зору доводить дослідження вчених з Університету Отаго в Новій Зеландії, які з’ясували: навіть трихвилинне тренування для організму має значення.
Загалом фахівці не рекомендують влаштовувати інтенсивні тренування увечері перед сном – вони підвищують температуру тіла та частоту серцевих скорочень і негативно впливають на якість сну.
Однак, виявляється, це залежить від виду вправ та тривалості заняття.
Новозеландські науковці залучили до свого дослідження 30 учасників у віці від 18 до 40 років. Усі вони вели пасивний спосіб життя: проводили у кріслі більше п’яти годин вдень на роботі, а потім близько двох годин уночі вдома.
Кожен учасник пройшов дві сесії у семінарі, який розпочинався близько 17.00.
Під час одного сеансу вони сиділи протягом чотирьох годин, а як під час іншого виконували трихвилинні прості вправи кожні 30 хвилин протягом чотирьох годин.
Фізичне навантаження включало в себе:
● присідання на стільці. Стоячи перед стільцем, слід присісти, торкнувшись його сідницями. Потім піднятися у вихідне положення, не відриваючи п'яти від підлоги;
● підйом гомілки. Одна нога стоїть на стільці, друга – на підлозі. Відірвати п'яти від підлоги, ставши на пальці, і напружити ікри. Повернутися у вихідне положення.
● підйом колін. Підіймати стоячи, з розгинанням прямих ніг у стегнах.
Кожна вправа робилася впродовж 20 секунд, по три підходи. Загалом вийшло 3 хвилини.
Після таких вправ учасники експерименту спали в середньому на 27 хвилин більше, ніж зазвичай. А сам сон був набагато якіснішим – вони не прокидалися вночі.
Як відомо, поганий сон пов’язаний із підвищеним ризиком кардіометаболічних розладів, таких як ішемічна хвороба серця, поганим самопочуттям, дратівливістю та стресом. Тому навіть 27 додаткових хвилин для нервової системи мають важливе значення.
Вас це може зацікавити: Вчені з’ясували, чи є сенс займатися спортом тільки на вихідних
З коханою людиною чи окремо: вчені з’ясували, коли заняття спортом набагато ефективніші