Як зрозуміти, що дитині не вистачає батьківської уваги: 6 ознак, які повинні вас насторожити

Коли дітям потрібно більше уваги, вони часто не говорять про це. Натомість демонструють своєю поведінкою.

Ви втомилися на роботі, погано себе почуваєте чи просто хочете відволіктися й подивитися серіал, а дитина, як на зло, вередує й робить шкоду? Можливо, вона просто хоче, щоб ви провели з нею трохи часу. Аби привернути увагу батьків, вона здатна проявити неабияку фантазію.

Дуже активно себе поводять

Дитина може стати галасливою та метушливою. Не варто розводити руками, намагаючись зрозуміти, що вселилося у вашого синочка. Все може бути набагато простіше: коли малюк потребує вас, він розуміє, що таким чином його точно помітять.

Повторює одні й ті самі запитання

Дитина знову і знову ставить вам одне й те саме питання, навіть якщо знає на нього відповідь? Вона точно  хоче привернути вашу увагу, вважає психолог Емілі Гробен.

Не реагує на зауваження

Дитина продовжує стукати м’ячиком об стіну навіть після того, як ви тричі зробили зауваження і насварили? Можливо, в такий спосіб вона шукає вашої уваги – для неї навіть негативна увага краще, ніж відсутність будь-якої взагалі.

Влаштовує істерики

Дитина може бути чимось засмученою і потребувати вашої підтримки. Однак вона не приходить до вас із своєю проблемою, оскільки в неї немає досвіду, як вирішувати такі моменті. Їй набагато простіше повідомити про свої емоції криками й вередуванням.

Просить про допомогу, коли вона не потрібна

Дитина, яка зазвичай одягається, раптом просить одягнути її? Або не може зав’язати шнурки, хоча багато разів це робила сама? Така регресії в поведінці не рідкість. І свідчити вона може не тільки про лінь, а й про те, що дитина потребує більшої уваги з боку батьків.

«Прилипає» до вас

Дитина ні на мить не відходить від вас, ніби приклеїлась. Грається, малює, сидить у телефоні – що б не робила, прилаштується десь поряд. Така настирність може дратувати. А слід не нервувати, а просто запропонувати малюку зробити щось разом – пограти в його улюблену гру або залучити його до приготування вечері. Він буде щасливим.

Вас це може зацікавити: Як говорити з дитиною, щоб вона слухалась

5 речей, за які не можна сварити дитину

Як обійми впливають на розвиток дитини

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист