5 речей, за які не можна сварити дитину

Перед тим, як сварити дитину, психологи радять запитати себе, чи встановили ви чіткі межі та правила і чи не порушила дитина їх свідомо.

Навіть слухняні діти часом роблять те, через що в батьків зриває дах. Але спочатку подумайте, чи є за що сварити чадо саме в цій ситуації.

Дитина зробила шкоду випадково

Не варто кричати на дитину, яка зачепила на столі чашку й розбила – таке може трапитися навіть з дорослими. Важливо навчити її бути обережною й уважною, думати про наслідки своїх вчинків.

Залежно від віку дитини, можна запропонувати їй  впоратися з наслідками – прибрати розбиту чашку, випрати забруднену футболку тощо.

Дитина намагається щось зробити, але в неї не виходить

Коли чадо не може впоратися з емоцією чи ситуацією, незважаючи на всі зусилля, останнє, що батьки повинні робити, – лаяти за це. Адже йдеться не про лінь чи небажання впоратися з ситуацією, а про відсутність досвіду й навичок.

Не забувайте, що всі ми вчимося все життя і робимо помилки. А коли щось не виходить, потребуємо підтримки близьких людей і розраховуємо, що вони щось порадять, допоможуть проаналізувати помилки та знайти шляхи вирішення проблеми.

Дитина порушує правила, які ви теж не поважаєте

Правила, яких ви хочете навчити свою дитину, повинні стосуватися всіх. Хоча батьки мають більше прав у сім’ї, послідовність – ключовий момент у вихованні. Навіщо дитині дотримуватися правила, що не можна їсти в ліжку, якщо мама чи тато роблять те саме?

Спочатку ви повинні дисциплінувати себе і почати дотримуватися тих правил, за якими повинна жити ваша дитина.

Ви не задоволені зовнішністю, характером чи поведінкою дитини

Донька хоче грати в футбол, а ви мрієте, щоб вона стала танцівницею, тому постійно її критикуєте й шукаєте, за що б причепитися? Це абсолютно неправильно. Дитина, як і ви, має право на власний вибір, який слід поважати. Вам не подобається довге волосся сина? Але він не повинен дивитися на світ вашими очима.

Не очікуйте, що ваш малюк буде відповідати вашим сподіванням. Звертайте увагу на його здібності і бажання, дайте йому можливість знайти свій шлях у житті.

Дитина робить щось «не так» з найкращих намірів

Син хотів порадувати – підсмажити вам яєчню, і подряпав сковорідку? Донька дала подрузі погратися дорогою іграшкою, а та її зламала? Цілком зрозуміло, що такі ситуації можуть вас розлютити. Але не варто сварити дитину – вона хотіла зробити добру справу. Важливо не налякати її і не відбити бажання робити щось щиро, від душі.

Просто поясніть, як поводитися в тих чи інших обставинах. І не забувайте похвалити за добрі наміри.

Вас це може зацікавити: Чому дитина вас не слухає: психолог назвав три причини і способи налагодити спілкування

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист