Вона позитивно впливає на функції мозку і дає обнадійливі результати на ранніх стадіях захворювання.
Хвороба Альцгеймера – нейродегенеративне захворювання, найбільш розповсюджена форма деменції. Простими словами – це поступове відмирання клітин кори головного мозку, внаслідок якого руйнується пам'ять, інтелект і здатність контролювати емоції.
Від хвороби Альцгеймера не існує ліків. Однак нове дослідженням вчених Каліфорнійського університету в Сан-Дієго дає надію на те, що воно існує.
Науковці виявили, що на функції мозку позитивно впливає карнозна кислота – природний компонент популярної спеції розмарину.
Вона має потужні антиоксидантні та протизапальні властивості. Проблема в тому, що її природна форма нестабільна і ефективно використовуватися в якості ліків не може. Однак вченим вдалося створити синтетичну стабільну форму.
Під час експериментів, проведених на гризунах з хворобою Альцгеймера, нова форма карнозової кислоти (її назвали diAcCA) показала чудові результати. Під дією кислоти миші демонстрували значне покращення пам’яті та збільшення кількості нейронних синапсів у мозку, необхідних для зв’язку між нервовими клітинами. При цьому зменшилося запалення, викликане хворобою.
«Ця речовина не просто сповільнювала прогресування хвороби Альцгеймера. Вона відновлювала психічні функції гризунів майже до нормального стану», – пояснює Стюарт А. Ліптон, провідний дослідник, професор неврології Каліфорнійського університету.
Вчені зазначають, що diAcCA не має токсичного впливу на організм. Водночас зменшує накопичення в мозку токсичних білків бета-амілоїду і білок тау, пов’язаних з хворобою Альцгеймера, які викликають руйнування нервових клітин та втрату пам’яті.
Дослідження перебуває на початковій стадії і потребує перевірки ефективності на людях. Однак вчені сподіваються, що це прорив у лікуванні хвороби Альцгеймера. А також – що карнозна кислота може мати значні переваги при інших захворюваннях, таких як діабет 2 типу та хвороба Паркінсона.
Вас це може зацікавити: Яку спецію потрібно тримати у спальні, щоб швидко засинати і міцно спати
Як зробити волосся шовковистим і блискучим за допомогою розмарин
Корисніший за м’ятний та імбирний: у чому переваги для здоров’я чаю з розмарином