Розмарин з його характерним ароматом здавна пов’язували з покращенням різних аспектів здоров’я та самопочуття людини. Зокрема, ця трава може зацікавити того, хто шукає способи боротьби з тривожністю та безсонням.
Невелика гілочка розмарину, яку кладуть до м’яса під час смаження чи запікання, додає йому неймовірного запаху. Салати, перші страви, картопля – ця трава доречна в багатьох стравах.
Однак використовують її не тільки в кулінарії. Розмарин покращує травлення, полегшує дихання у випадках кашлю та астми, зменшує симптоми застуди. А ще може діяти як заспокійливе та снодійне.
Як розмарин впливає на сон
Розмарин містить декілька активних сполук, включаючи розмаринову та карнозну кислоти і ефірні олії: евкаліптол, α-пінен і камфору. Вважається, що всі вони сприяють потенційному впливу розмарину на нервову систему і, як наслідок, на режим сну.
Дослідження показали, що деякі з активних компонентів розмарину можуть взаємодіяти з нейромедіаторами в мозку, потенційно впливаючи на настрій, когнітивні функції та цикли сну та неспання.
Наприклад, було виявлено, що розмаринова кислота має протитривожні властивості. Вона зменшує стрес, розслабляє і в результаті покращує якість сну.
Як використовувати розмарин для сну
Один із популярних способів – чай з розмарином. 1-2 чайні ложки висушеного листя або гілочку свіжого розмарину настоювати в окропі 10 хвилин, процідити і випити за 30 хвилин до сну.
Ще варіанти – використати перед сном в дифузорі ефірну олію розмарину, додати кілька крапель у воду під час прийому ванн або покласти біля ліжка саше із сухим листям цієї рослини.
Можна без проблем використовувати і свіжий розмарин. Просто покласти гілочку у спальні. Або ж поставити горщик з кущиком розмарину. Не варто його класти чи ставити на тумбочку або дуже близько до ліжка – він відволікатиме своїм ароматом. А от на підвіконні чудово виконуватиме свою функцію. Його запах поступово поширюватиметься по кімнаті, покращуючи якість сну.
Вас це може зацікавити: Як зробити волосся шовковистим і блискучим за допомогою розмарину
Корисніший за м’ятний та імбирний: у чому переваги для здоров’я чаю з розмарином