Лікарка пояснила, чому вранці після сну болить голова

Якщо ви прокидаєтеся зранку без головного болю, вам пощастило. А дехто не встигає піднятися з ліжка – і вже його відчуває.

Кава, алкоголь, безсоння

На думку лікарів, може бути кілька причин для вранішнього головного болю.

Так себе зазвичай поводить організм після випитого напередодні алкоголю. Етанол має сечогінну дію, і зневоднений організм страждає. «У більшості випадків головний біль зранку викликаний нестачею гідратації. Цю проблему можна вирішити, випиваючи більше води, а не тягнучись до знеболюючих», - пояснює доктор Гарет Най із Честерської медичної школи.

Може нагадати про себе чашка кави, якою побалували себе надто пізно увечері. Кофеїн звузив судини навколо мозку, не доставив йому достатньої кількості кисню – і людина відчуває себе абсолютно розбитою.   

Звісно ж, головний біль може стати причиною безсоння, яке, в свою чергу, спричинив стрес, незручне ліжко, несприятливий мікроклімат у кімнаті тощо.

Якщо жодна з цих причин не причетна до вашого стану, є ще одна яку ніхто не здогадується.

Більше кисню!

Цю причину озвучила в своєму TikTok доктор Мішель (@livingwellwithdrmichelle), яка часто дає поради стосовно здоров’я.

«Часто вранішній головний біль означає, що ви не отримуєте вночі достатньо кисню для нормального дихання. Коли не спите, м’язи шиї утримують дихальні шляхи відкритими. А коли лягаєте спати, особливо у глибокому сні, вони розслабляються. В результаті язик і тканина в задній частині горла блокують дихальні шляхи. Ваше тіло зробить усе можливе, щоб знову їх відкрити. Для цього потрібно задіяти м’яз. Ви висуваєте нижню щелепу вперед, стискаєте зуби – і мета досягнута! Однак це втомлює. Тому ви прокидаєтеся з головним болем і відчуттям, що болять м’язи обличчя і щелепа», – пояснює доктор Мішель.

Як відрегулювати сон? Звернутися до сімейного лікаря, який допоможе вирішити проблему.

Вас це може зацікавити: П’ять продуктів зі снодійним ефектом, які забезпечать міцний здоровий сон

Забудете про безсоння: вчені знайшли спосіб, як заснути за 10 хвилин

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист