У спеку садові та городні рослини потребують додаткового догляду. Однак безладне поливання їх водою може не допомогти, а завдати ще більше шкоди.
Боляче спостерігати за тим, як грядки та клумби, в які ви вклали стільки зусиль, на сонці починають «горіти». Листя в’яне, скручується, цвіт обсипається. Навіть деякі дерева з потужною кореневою системою не витримують і втрачають потенційний врожай. Тому відповідальні господарі беруть відра, лійки – і рятують ситуацію.
Всі знають: щоб зберегти рослини здоровими та уникнути пошкоджень під час спеки, поливати слід у прохолодну пору дня. А саме – рано вранці, коли починає сходити сонце, або ввечері, коли сутеніє. Вечірній варіант вважається більш ефективним.
Експерти пояснюють: коли сонце світить на листя, на яке потрапила вода, може виникати ефект збільшувального скла – воно обпалює рослину. Листя після цього жовтіє, тож користі від такого зволоження ніякої. До того ж частина води випаровується. При вечірньому поливі рослина отримає всю воду і не обпікається.
З цього виходить ще одне правило: поливати не «крону», а землю під корінь.
Варто зважити й на те, що не всі рослини потребують однакової кількості вологи.
Наприклад, трава дуже добре справляється з нестачею води. Навіть якщо вона стане коричневою, зможе відновитися після гарного дощу. Стійкіші до засухи і овочі з більш глибоким укоріненням (морква, картопля). Вони з великою вірогідністю виживуть навіть без поливу.
А от рослини з поверхневим укоріненням, такі як салат, огірки, помідори, перець, баклажани, швидко в’януть і потребують води. Проте й тут є нюанс. Частий, але не дуже рясний полив спонукає коріння шукати воду біля поверхні ґрунту і не заглиблюватися.
Щоб зробити його стійким до посухи, заохочувати до розвитку власної кореневої системи та пошуку води на глибині, поливати потрібно щедро й з меншою частотою.
Вас це може зацікавити: 4 фатальні помилки, яких майже всі припускаються під час поливу рослин