Чому лікарі радять регулярно пити чай з бергамотом

Чай з бергамотом, який усьому світу відомий як «Ерл Грей», люблять за його характерний смак. Але мало хто знає, що він дуже корисний для здоров’я.

Що таке бергамот

Бергамот або бергамотовий апельсин – це цитрусовий фрукт, гібрид лимона та гіркого апельсина. Його вирощують в Італії, Азії та Південній Америці.

Він занадто кислий, щоб його їсти сирим. Тому з нього роблять ефірну олію, яка широко використовується в парфумерії та ароматерапії. А також додають до чорного чаю.

Цей плід містить велику кількість вітаміну С, має антиоксидантну дію, протигрибковий, бактерицидний, антивірусний та протизапальний ефекти. Тому лікарі радять його пити хоча б кілька разів на тиждень.

Чому чай з бергамотом корисний для організму

Сприяє здоров'ю зубів. Чай захищає від інфекцій ротової порожнини і зміцнює зубну емаль.

Покращує травлення. Заспокоює шлунок і зменшує запалення кишечника, допомагає уникнути закрепу, здуття живота, спазмів та інших захворювань шлунку.

Підвищує витривалість. Незважаючи на те, що в ньому менше кофеїну, ніж у каві, чай може чудово підбадьорити. При цьому він діє м’яко, не викликаючи безсоння, навіть якщо ви випили його пізно увечері.

Сприяє схудненню. Бергамот містить полісахариди та клітковину, які зменшують почуття голоду і сприяють контролю ваги. Також він стимулює обмін речовин, прискорює спалювання жиру та запобігає його накопиченню.

Покращує здоров'я серця. Чай з бергамотом пов’язують зі зниженням рівня тригліцеридів в організмі. Це частково пояснюється наявністю в чаї антиоксидантів, які усувають окислювальний стрес і накопичення бляшок у серці. Дослідження показують, що бергамот містить ферменти під назвою гідроксиметилглутарилфлавонони, які шукають і руйнують білки, що викликають серцеві захворювання.

Регулює холестерину.  Дослідження виявили, що бергамот може знизити загальний рівень холестерину та поганого холестерину після кількох тижнів споживання. Також може підвищити хороший холестерин.

Знімає симптоми депресії. Особливо ефективний для людей похилого віку та жінок з післяпологовою депресією.

Зменшує запалення. Цитрусовий бергамот має протизапальні властивості, які можуть допомогти зменшити симптоми запалення при аутоімунних захворюваннях, проблемах з серцем, захворюваннях мозку та інших станах.

Побічні ефекти бергамоту

Деякі люди після чаю з бергамотом можуть відчувати запаморочення або печію.

Оскільки бергамот може спричинити зниження рівня цукру в крові, особи з діабетом повинні це контролювати, щоб він не опустився до небезпечного рівня.

Вас це може зацікавити: Корисніший за м’ятний та імбирний: у чому переваги для здоров’я чаю з розмарином

Що додати до чорного чаю, щоб став удвічі кориснішим

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист