9 ознак дефіциту білка, які не можна ігнорувати

Білок відіграє життєво важливу роль майже в усіх функціях організму – починаючи з  побудови тканин і закінчуючи синтезом гормонів. Саме тому його дефіцит стає справжньою катастрофою. Ліквідувати її можна, вчасно розпізнавши симптоми.

Коли організм не отримує достатньої кількості білка, він не може ефективно виконувати свої роботу. Розпізнавання ознак дефіциту цього мікроелементу та вживання заходів щодо їх усунення має вирішальне значення для підтримки здоров’я.

Ось які симптоми фахівці радять не ігнорувати.

Часте відчуття голоду

Дослідження показують, що білок насичує і знижує рівень гормону голоду греліну краще, ніж вуглеводи та жири. Недостатня кількість білка навпаки – посилює бажання їсти. Це може призвести до переїдання та збільшення ваги.

Підвищена тяга до солодкого

Якщо ви спокійно відноситесь до солодощів і раптом нестерпно захотілося тістечок, причому ця тяга не проходить тривалий час, це тривожний знак. Справа в тому, що білок допомагає уповільнити викид цукру в кров. А коли його мало, рівень цукру починає підвищуватися і падати з аномальною швидкістю. У результаті організм вимагає швидкої енергії з цукру.

Постійна втома

При дефіциті білка організм зменшує споживання енергії, водночас збільшуючи її витрати, що призводить до відчуття втоми.

Погіршення настрою

Амінокислоти, з яких складається білок, допомагають регулювати синтез нейромедіаторів дофаміну та серотоніну. А ті, в свою чергу, контролюють настрій. У людини, яка вживає замало білка, кількість гормонів щастя зменшується. Через це  може погіршуватися настрій – аж до симптомів депресії.

Випадіння волосся

В організмі людини спожитий білок розпадається на амінокислоти, які використовуються в якості будівельного матеріалу для різноманітних процесів. У тому числі, для вироблення кератину – основного структурного білка волосся. Його нестача може призвести до посиленого випадіння волосся, ламкості й потьмяніння. Практично завжди паралельно з цим страждають нігті і шкіра.

Втрата м'язової маси

Коли організм не отримує достатньо харчового білка, він може почати забирати його з м’язів, щоб зберегти більш життєво важливі тканини. Це має негативні наслідки не тільки для рельєфу тіла. Як показують дослідження, вже за тиждень відбуваються негативні зміни у м’язах скелету, які контролюють поставу та рухи.

Підвищена ламкість кісток

Не тільки м’язова маса йде в «мінус» при дефіциті білку, а й кісткова. Сак кальцій не може забезпечити кісткам потрібну міцність. Їхня щільність втрачається, а це загрожує частими переломами буквально на рівному місці.

Високий кров'яний тиск

Останні дослідження показують, що достатнє споживання білка пов’язане зі зниженням артеріального тиску.

Знижений імунітет

«Фундамент» нашої імунної системи – декілька ключових елементів, серед яких і білок. Дефіцит білка призводить до значного погіршення імунної відповіді і підвищує ризик захворювань.

Налагодити ситуацію допоможуть продукти з високим вмістом білка.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист