Яку рису характеру потрібно виховувати в дитині, щоб вона стала успішною

Відповідальні батьки вчать дітей бути впевненими в собі і всебічно їх розвивають. Але досягти максимального успіху в житті, на думку вчених, допоможе зовсім не це, а наявність емоційного інтелекту.

Що таке емоційний інтелект

Психологи з Нової Зеландії провели експеримент, який тривав майже 50 років. Вони  спостерігали за 1000 дітьми, щоб виявити, які саме методи та нюанси у вихованні матимуть найбільший вплив на їхнє життя у дорослому віці.

З’ясувалося, що подальший успіх не дуже пов’язаний з рівнем освіти. Значення має впевненість у собі і високий рівень дисциплінованості. Але найголовніше – емоційний інтелект (EQ).

Емоційний інтелект – це вміння розпізнавати емоційний стан оточуючих, орієнтуючись на мову тіла та вираз обличчя.

Оцінювання EQ учасників дослідження проводилося кожні два роки до 11-річного віку шляхом спостереження за їхньою поведінкою, опитування батьків та вчителів. Далі науковці спостерігали за піддослідними в дорослому віці, щоб фіксувати, чого їм вдалося досягти в житті. 

Які висновки зробити вчені

Люди з вищим емоційним інтелектом виявляють більше емпатії, мають більш позитивне мислення, приймають більш обґрунтовані рішення та визнають, коли вони неправі.

Було встановлено, що існує тісний зв’язок між здатністю дитини контролювати свої емоції та її майбутнім професійним успіхом у дорослому віці. Зокрема, від рівня EQ залежить вміння людини знаходить спільну мову з колегами і керівником.

Як розвивати емоційний інтелект дитини

Це завдання батьків і найближчого дорослого оточення.

Що для цього потрібно зробити?

Заохочуйте дитину спілкуватися і говорити про свої проблеми. Часто розмовляйте про те, як пройшов її день, як поводилися люди, з якими перетиналася, що вони відчували. Так вона вчитиметься аналізувати співбесідників і розпізнавати емоції.

Навчіть чітко озвучувати свої емоції. Демонструйте це на власному прикладі: «Я роздратована, бо не встигла зробити свою роботу», «Я засмучена, бо зі мною повелися нечемно» тощо. Так дитина зрозуміє, що говорити про свої емоції – це абсолютно нормально.

Навчіть справлятися з негативними емоціями і зберігати спокій у будь-якій ситуації.  Покажіть, що якщо щось пішло не по плану, варто не драматизувати ситуацію, а думати, як її вирішити. Тоді дитина не буде впадати в істерику через погану оцінку або кидати заняття з гімнастики, якщо щось не виходить – вона прикладе зусилля, щоб виправити це.

Навчіть розуміти почуття інших людей. Коли дитина вам щось розповідає, відкладіть справи, встановіть візуальний контакт і ніколи не перебивайте.

Вона зрозуміє, наскільки важливо уважно слухати і підтримувати співрозмовника.

Вас це може зацікавити: Які фото дітей небезпечно викладати в соцмережі

Три найбільші помилки, яких припускаються батьки у вихованні дітей

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист