Перш, ніж викласти в соціальних мережах зворушливе фото своєї дитини, зважте на пару моментів, від яких може залежати її безпека. Адже бачити його зможуть, скоріш за все, не тільки ваші родичі та друзі, а й люди, в яких можуть бути не дуже добрі наміри.
Чим менше особистої інформації про себе ви поширюєте в онлайн-просторі, тим більш захищеними можете почуватися, кажуть фахівці. Особливо це стосується дітей, за яких батьки несуть відповідальність. Але проблема в тому, що іноді ми просто не в змозі оцінити, скільки важливих даних може містити одна-єдина світлина.
Ось перелік того, що експерти з онлайн-безпеки не радять публікувати у вільному доступі.
Фотографії, які вказують на місцезнаходження дитини
Вам хочеться показати, як вправно ваша дитина грає у великий теніс на тренуванні чи катається верхи. Але якщо за цими фото можна легко виявити її місцезнаходження або зробити висновки стосовно того, де часто вона буває (наприклад, за вивісками, що потрапляють у кадр), не варто їх публікувати. Не виставляйте на широкий загал і світлини, які допомагають визначити деталі місця проживання. Не використовуйте хештеги або геодані.
Фотографії з посвідченням особи
Фотографії, на яких видно імена на одязі чи бірках, будь-які предмети з іменем дитини (скажімо, рюкзак). Крім того, інші зображення, які розкривають особисту інформацію про вашу дитину: яку школу відвідує, в якому клубі тренується тощо. Це може допомогти зловмисникам ідентифікувати дитину і завдати їй шкоди.
Вас це може зацікавити: Вчені з’ясували, в якому віці використання планшетів провокує у дітей найбільші спалахи гніву
Не діставати і поважати: як навчитися розмовляти з підлітком