Три найбільші помилки, яких припускаються батьки у вихованні дітей

Інколи батьки навіть не підозрюю, що своїми діями травмують дитину або псують її характер.

Можна бути сто разів ідеальними батьками – уважними, терплячими, строгими, але справедливими. І припуститися однієї помилки, яка може залишити слід у серці дитини на все життя.

Помилка 1. Платити за оцінки або допомогу по господарству

Цю методику багато хто використовує. Однак психологи вважають, що такого робити не варто.

По суті, батьки купляють мотивацію дитини: добре вчися, винось сміття, мий за собою посуд – і отримаєш певну суму або новенький телефон. Який час це працюватиме. Але одного разу  ваше чадо не встигне зробити реферат, не зрозуміє тему з математики і не захоче в ній розбиратися. Або просто набридне вчити уроки й акуратно розвішувати в шафі свої речі. Дитина махне рукою – «обійдуся без грошей/телефону» і втратить мотивацію.

Насправді варто донести їй, що вчиться вона для себе. А прибирає в своїй кімнаті, тому що в сім’ї у кожного є свої обов’язки (головне, ці  обов’язки проговорити дитині).

Помилка 2. З'ясовувати стосунки у присутності дітей

Немає такої родини, в якій не виникало б суперечок. Ставши свідком такої сцени (або сцен), дитина починає себе почуває себе незахищеною. Вона відчуває страх (а що, коли тато вдарить маму? Або її? А раптом вони розлучаться?), почуття провини (за те, що приймає сторону одного з батьків). У неї може виникати комплекс неповноцінності, сформуватися занижена оцінка. Нерідко це закінчується депресією або тривожними розладами. 

Уникнути цього можна, якщо вирішувати всі непорозуміння за зачиненими дверима і завжди бути готовими до компромісу.

Помилка 3. Кричати на дитину

Інколи здається, що підвищити голос на дитину – єдиний спосіб «достукатися» до неї. Насправді це не більше, ніж ілюзія. Своїм криком ви просто завдаєте синову чи доньці  психологічної травми і псуєте з ними стосунки. А ще ламаєте їхню волю.

Максимальна стриманість, відсутність негативних емоцій – кращий ваш союзник. 

Вас це може зацікавити:  Як правильно хвалити дитину

Не діставати і поважати: як навчитися розмовляти з підлітком

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист