Голова болить на тепло, тиск підскакує на похолодання або на дощ – знайома для багатьох картина. Такі зміни самопочуття дуже впливають на якість життя, і боротися з ним зазвичай доводиться з допомогою лікарських засобів. Втім, лікарі радять полегшувати ці неприємні симптоми без «хімії».
Через коливання температури повітря страждає більшість людей. Як правило, це ті, хто мають хронічні захворюваннями серця і судин, ревматизм, артрит чи астму. Вони найчастіше скаржаться на високий артеріальний тиск, утруднене дихання, біль у кістках, безсоння, втому, слабкість, дратівливість, зниження працездатності.
Ці симптоми можна полегшити, якщо дотримуватися деяких порад фахівців.
Уникайте стресу. Він викачує сили, а вам їх під час зміни погоди потрібно акумулювати. Саме тому бажано полегшити навантаження – і фізичне, і психологічне. Одним словом, дозвольте собі не напружуватися.
Вживайте природні заспокійливі. Звичайно, легше за все випити пігулку. Але чай з мелісою та медом може бути навіть ефективнішим у боротьбі із втомою і головним болем. А чай з ромашкою або валеріаною чудово заспокоїть і виконає роль снодійного.
Прийміть контрастний душ. Навіть якщо ви не практикуєте його за звичайних обставин, такий стрес для організму буде доречним в моменти зміни погоди. Чергування гарячої та холодної води поліпшить ваш кровообіг.
Пийте достатньо води. Дослідження показали, що нестача води є однією з основних причин головного болю. Ось чому важливо збільшити споживання рідини та зменшити споживання напоїв, які зневоднюють організм: кави, газованих напоїв, алкоголю.
Гуляйте на свіжому повітрі. На думку вчених, організм людей, які більшість часу проводять у приміщенні, гірше адаптується до зміни погодних умов. Тому замість того, щоб зачинятися у квартирі й прислуховуватися до свого головного болю, коли раптово потеплішає чи похолодає, одягніться відповідно і виходьте на вулицю. Навіть неспішна прогулянка сприяє зміцненню тіла й психіки.
Вас це може зацікавити: П’ять продуктів зі снодійним ефектом, які забезпечать міцний здоровий сон