Дослідження показують, що запахи мають значний вплив на якість і тривалість сну. Якщо хочете повноцінно виспатися, потурбуєтеся про «правильний» аромат у спальні.
Відповідне харчування увечері, мікроклімат у спальні і навіть колір кімнати – усі ці нюанси мають значення для повноцінного сну. Вчені з’ясували, що варто враховувати ще один момент – аромат. Вони взаємодіють з нюховою та лімбічною системами, викликаючи розслаблення, полегшуючи сон і покращуючи його якість сну.
Найефективніше діють у цьому випадку ефірні олії, пояснюють експерти зі сну.
Іланг-іланг. Його радять додати до вечірніх процедур тим, хто відчуває неспокій. Іланг-іланг має насичений, солодкий і злегка фруктовий запах, має заспокійливі властивості. А ще знижує артеріальний тиск, що теж сприяє кращому сну. Цю ефірну олію можна в невеликій кількості нанести на шкіру, попередньо змішавши з олією-носієм – кокосовою або жожоба (без олії може викликати подразнення шкіри). Але не допускайте до іланг-ілангу домашніх тварин – для них це сильний токсин.
Бергамот. Плюс саме цієї ефірної олії в тому, шо вона заспокоює, але не стимулює нервову систему. За словами експерта зі сну Райлі Отіс, бергамот чудово допомагає зменшити стрес і розслабитися перед сном. Його можна додавати в щампунь – буквально пару крапель.
Лаванда. Вважається один із найпопулярніших ароматів для засинання. Лаванда заспокоює нервову систему – взаємодіє з лімбічною системою мозку, заохочуючи розслаблення та зменшуючи занепокоєння, пояснює іншй експерт зі сну, Соша Льюїс. Використовується лаванда по-різному: можна нанести краплю на тіло (разом з олією-носієм), додати кілька крапель в ємність з гарячою водою або найпростіше – зробити саше з висушеною лавандою та покласти поблизу ліжка.
Ромашка. Зазвичай її радять приймати внутрішньо – заварювати ромашковий чай. Але сприяти розслабленню тіла та відпочинку мозку може й ефірне масло ромашки. Воно чудово «працює», якщо додати в дифузор або в теплу ванну.
Кедрове дерево. Ця ефірна олія знижує рівень кортизолу та сприяє глибокому відновлювальному сну. Вона має седативні властивості: вивільнює мелатонін та зменшує нічний неспокій. Олію кедрового дерева зазвичай використовують з дифузором або додають пару крапель на тканинну серветку і кладуть поряд з ліжком.
Вас це може зацікавити: 5 ефірних олій з косметичним ефектом, які здатні омолодити шкіру