Тривалі різдвяно-новорічні свята – випробування для печінки. З’їдено й випито немало, тому працює вона на межі своїх можливостей. А значить, їй потрібно відновити свої сили.
Щоб печінка знову запрацювала на повну силу, важливо їй влаштувати детоксикацію. З цією метою гастроентеролог Раян Едвардс радить дотримуватися наступних правил.
Ніякого алкоголю. Дайте печінці від нього відпочити – не посилюйте інтоксикацію.
Менше цигарок. В ідеалі варто деякий час взагалі не палити. Але навіть зменшення кількості викуреного (це стосується і електронних цигарок) розвантажить печінку.
Правильне харчування. Це ваше першочергове завдання – прибрати з раціону все жирне, смажене та гостре. Натомість слід збільшити споживання свіжих овочів та фруктів, багатих на антиоксиданти (наприклад, броколі, шпинат, ягоди), а також тушкованих або запечених овочів. Включіть у своє меню цільнозернові продукти, нежирні білки (риба, курка, бобові) та корисні жири (авокадо, горіхи). Допомагають налагодити роботу печінки кисломолочні продукти (натуральний йогурт без добавок, кисломолочний сир, айран, бринза), насіння льону та кунжут. А також міцна кава (обов’язково зернова, свіжозмелена) – чашка-дві напою захищає гепатоцити від переродження.
Трави. Деякі з них допомагають печінці відновитися. Але вживати їх можна тільки після консультації з лікарем і дуже обережно. Наприклад, розторопша, яка чудово підтримує роботу печінки, може провокувати дуже сильні алергічні реакції.
Достатня кількість води. Потрібно не менше 1,5-2 літрів на день для того, щоб з організму вимивалися токсини.
Повноцінний сон. Не менше 7 годин. Такий сон сприяє відновленню всього організму. Зокрема, стабілізації нервової системи.
Фізична активність. Вона сприятиме поліпшенню обміну речовин, а це неабияка допомога печінці.
Якщо дотримуватися цих правил, досить швидко печінка запрацює у звичному для неї режимі.
Вас це може зацікавити: 10 найкращих продуктів для очищення печінки