Страждає не тільки щитовидка: як дефіцит йоду руйнує здоров’я

Йод – важливий мінерал, який відіграє ключову роль у здоров’ї людини. Його дефіцит може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям.

Ознаки дефіциту йоду

Зрозуміти, що у вас йододефіцит, нескладно. Про це може свідчити пересихання і лущення шкіри, несподівана м’язова слабкість, підвищена чутливість до холоду. А також часті закрепи, збільшення ваги без видимих причин, захриплий голос, зниження когнітивних здібностей, пітливості та лібідо. Але це тільки вершина айсбергу.

Наслідки йододефіциту

Недостатня кількість йоду в організмі має серйозні наслідки. Ось найважливіші з них.

Порушує роботу щитовидної залози. Йод необхідний для виробництва гормонів щитовидки – тироксин (Т4) і трийодтиронін (Т3). Вони регулюють багато життєво важливих функцій в організмі, включаючи обмін речовин, енергію та ріст. Дефіцит йоду може призвести до зниження вироблення цих гормонів, спричиняючи гіпотиреоз (знижена функція щитовидної залози). Саме він спричиняє збільшення ваги та втому.

Впливає на психіку. Йододефіцит може викликати симптоми депресії, тривоги та зниження інтересу до повсякденної діяльності. Також може призвести до уповільнення розумової діяльності та проблем з концентрацією.

Порушує правильний розвиток плоду у вагітних. Дефіцит йоду у вагітної жінки може призвести до психічних розладів і зниження когнітивних здібностей у дитини.

Знижує імунітет. Оскільки йод підтримує обмін речовин, він безпосередньо пов’язаний і з нашим імунітетом. У випадку дефіциту імунна відповідь організму ослаблюється.

Як компенсувати дефіцит йоду

Організм людини не може виробляти й зберігати йод, тому його необхідно споживати щодня. Кількість залежить від віку.

Більшість дорослих повинні отримувати в середньому 150 мікрограмів йоду на добу. Вагітні або в період годування грудьми – 250 мікрограмів.

Найкраще це робити через їжу та напої. Хорошими джерелами йоду є коров’яче молоко та молочні продукти, яйця, морська риба та молюски, водорості,  мигдальне та вівсяне молоко. Зрештою, можна приймати йодовмісні добавки.

Вас це може зацікавити: Гіпертиреоз: як зрозуміти, що ваша щитовидка перевантажена, і що з цим робити

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист