Вейгела – мрія садівників: цвіте двічі за сезон і змінює колір

Якщо у вас ще немає цього чагарника, варто посадити на своїй ділянці – він обовязково стане вашим фаворитом.  Вейгела неймовірно красива, цвіте з травня по жовтень і не потребує особливого догляду.

У ландшафтному дизайні для вейгели завжди знайдеться місце. Ця рослина ідеально підходить практично для будь-якої дачної ділянки, оскільки досить компактна: близько 1,5 м висотою і метр шириною.

Вона швидко росте – до 15 см за рік.

Двічі цвіте – у травні-червні та вересні-жовтні: спочатку на минулорічних стеблах, а потім на молоденьких.

І вона надзвичайно красива та різноманітна.

На різні смаки

Кремово-білі, лавандово-рожеві, пурпурні, червоні, рубіново-червоні, шоколадно-фіолетові, фуксія – так описуються неймовірні кольори різних сортів, яких на сьогоднішній день близько 200.

Але таку неймовірну палітру мають не тільки квіти вейгели, які нагадують дзвіночки. Листя не поступається їм своєю красою – кольори можуть бути від жовтого до насиченого зеленого, темно-бордового і строкатого.

Цікавий момент: на одному кущі можуть бути квітконоси двох чи навіть трьох кольорів. Це забарвлення змінюється впродовж циклу цвітіння: починає вейгела цвісти одними відтінками, а закінчує зовсім іншими.

Особливості догляду

Вейгела – невибаглива рослина, добре адаптується до різних умов. Однак для того, щоб вона максимально комфортно себе почувала, варто дотримуватися мінімальних правил.

Ґрунт. Може змиритися з будь-яким. Але найкраще процвітатиме у вологому, добре дренованому і з рН від 5,5 до 7,5.

Освітлення. Вейгела любить сонячне світло, тому її слід висаджувати в місці, яке має 8-10 годин прямого світла на день. У затінку вона може не зацвісти.

Вода. Постійного глибокого поливу потребує тільки коли приживається на новому місці. Якщо літо дуже спекотне й посушливе, її можна поливати час від часу.

Підживлення. Достатнього одного разу на рік, навесні. Ідеально підходить збалансоване рідке добриво або гранули з повільним вивільненням.

Хвороби та шкідники. Вейгела страждає від них менше, ніж деякі інші садові рослини. Але будьте готові іноді боротися з попелицею, павутинним кліщем або щитівкою. Один з кращих засобів боротьби з ним – садова олія (олія німу).

Вас це може зацікавити: Чим підживити троянди у квітні, щоб пишно цвіли до самих заморозків

Чим хворіють півонії і як їх правильно лікувати

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист