Слимаки – важлива складова екосистеми, оскільки вони допомагають збагачувати ґрунт. Але якщо з ними не боротися, можуть знищити практично весь урожай садово-городніх культур.
Слимаки їдять практично все. Особливо їм смакують рослини з ніжним соковитим листям і такими ж плодами. Тобто всі види салатів та капусти, молоді кабачки, дині, гарбузи, квасоля, горох, полуниця, виноград (не гребують ні листям, ні ягодами). За ніч вони можуть «просвердлити» салатний кущик наскрізь. Тому не боротися з ними, якщо внадилися до вашого саду та городу, означає втратити урожай.
Перш, ніж почати війну зі слимаками та равликами, варто знайти їхні улюблені місця в саду та на городі. Виявити їх досить легко – по сліду зі слизу, який шкідники за собою залишають. Після цього можна розсипати там порошки й гранули, виготовлені спеціально для знищення цих молюсків.
Якщо ви противник «хімічних» методів боротьби, можна скористатися органічними – приманками й засобами відлякування. Ці вважаються найбільш ефективними:
● мідна стрічка. Це захисний бар'єр, який можна розташувати навколо тих рослин, яким докучають слимаки, або по периметру ділянки. Потрапляючи на стрічку, шкідник отримує удар струмом. Він незначний і несмертельний, але неприємний, тому змушує відступити;
● рослини, яких не люблять слимаки. На щастя, є запахи, яких вони не переносять органічно: їх відлякує м’ята, часник, цибуля, фенхель, розмарин, лаванда, щавель. Подумайте, яким чином їх розташувати на вашій ділянці, щоб вони охопили всю території. До речі, це можуть бути «мобільні» посадки – в горщиках чи інших ємностях, які легко переносити з місця на місце за необхідності;
● пиво. Слимаків приваблює дріжджовий аромат, що робить цей напій чудовою пасткою для молюсків. Світле, темне, безалкогольне чи міцніше – немає значення. Наливайте в неглибокі тарілки, розставляйте по всьому саду. А вранці знайдете їх, повні слимаків. Так само можна використати і кефір;
● яєчна шкаралупа. Її потрібно подрібнити і розкидати навколо об’єктів інтересу шкідників. Ніжне тіло слимаків буде травмуватися об гострі краї шкаралупи, і зрештою вони залишать ваші рослини в спокої. Але варто час від часу повторювати цей трюк.
Вас це може зацікавити: Як цієї осені боротися зі слимаками в саду й на городі, щоб весною не псували рослини
Як захистити город від колорадського жука: готуватися слід з ранньої весни