Хвороб півонії мало кому вдається уникнути, якщо не вдаватися до профілактичних заходів. Тому їх потрібно навчитися вчасно виявляти і лікувати.
Півонія – одна з найкрасивіших садових рослин, перлина весняного саду. Але існує багато захворювань, які можуть позбавити її цвітіння.
Борошниста роса
Це грибкове захворювання, яке розвивається у сирому середовищі. На щастя, його легко виявити: листя рослин, уражених борошнистою росою, мають мутний білуватий відтінок. Це не смертельно для півонії, але можуть деформуватися квіти.
Експерти радять уникати поливу зверху, щоб запобігти проблемі. Якщо уникнути борошнистої роси не вдалося, обприскуйте півонії олією німу. Або обприскуйте її домашнім фунгіцидом, розмішавши харчову соду, ріпакову олію і рідке мило (всього слід взяти по 1 столовій ложці) в 4 л води.
Фітофтороз
Потемніння стебел і бутонів, які в’януть і відмирають, – типова ознака фітофторозу.
Якщо ви її помітили, обприскайте рослину бордоською сумішшю. Для профілактики це слід зробити відразу після появи росточків і під час утворення бутонів. Якщо хвороба вразила півонію, обов’язково обрізайте та викидайте хворе листя у смітник.
Півонія Вілт
Захворювання викликане грибком Verticillium. Рослина раптово в’яне, нижні листки жовтіють і опадають. Це затримує ріст півонії і зрештою вбиває її. Лікування цієї хвороби не існує. Досвідчені садівники радять викопати уражені рослини і викинути їх. А ґрунт, на якому вони росли, замінити, щоб уникнути передачі хвороби новій рослині.
Коренева гниль
Загальними ознаками кореневої гнилі є шкірясті виразки темно-коричневого або чорного кольору. В місцях утворення виразок можуть відламуватися стебла. Рослини зазвичай відстають у рості і жовтіють. У важких випадках це може призвести до втрати цілих кущів.
Поширеними причинами загнивання коренів і крони є контакт із гноєм, посадка занадто глибоко в ґрунт, товстий шар мульчі або поганий дренаж. Щоб врятувати півонію, восени її слід викопати, промити коріння, зрізати всі гнилі фрагменти. І посадити заново – в іншому місці. Саджати варто не дуже глибоко.
Плямистість листя
Це поширена проблема півоній, яка розвивається влітку. Першими ознаками захворювання є темно-бордові плями, які з’являються на листках і стеблах. У міру прогресування хвороби вони збільшуються і стають пурпурно-коричневими. Як і багато інших захворювань, ця плямистість листя півонії з’являється в сиру погоду, особливо якщо вона тепла.
Щоб уникнути проблеми, не поливайте рослину надмірно і в жодному разі – стебла. Слідкуйте, щоб вона мала хорошу циркуляцію повітря. Видаляйте вражені хворобою стебла. За необхідності можна обприскати фунгіцидом.
Вас це може зацікавити: Як правильно обрізати півонії після цвітіння: одна помилка може залишити вас без квітів на наступний рік