Нове дослідження американських вчених змінює наше уявлення стосовно чищення зубів. Виявляється, ми майже все робимо неправильно.
Двічі на день ми чистимо зуби, щоб позбутися шкідливих бактерій. Вони харчуються цукрами, які ми їмо. Натомість виробляють кислоти, які прилипають до зубів і розчиняють зубну емаль. Ослаблена емаль зрештою призводить до карієсу і руйнування зуба.
«Наша мета – контролювати бактерії на зубах. Спочатку їх потрібно струсити і виселити, а потім зменшити кількість їжі, якою вони харчуються. Скорочення часу, протягом якого бактерії мають доступ до цукрів на зубах, а також використання продуктів по догляду за ротовою порожниною, що містять фтор, допомагають запобігти карієсу», – пояснює доцент Школи стоматології Університету Огайо та представник Американської стоматологічної асоціації Метью Мессін.
За словами професора Мікаели Гіббс з Університету Колорадо, чищення зубів має починатися з використання зубної нитки, яка видалить залишки їжі між зубами. Далі можна чистити щіткою.
«Це вважається загальноприйнятим стандартом: зубна нитка доглядає за приблизно 40% поверхні зуба, тоді як чистка щіткою охоплює решту 60%», – каже доктор Гіббс.
Після чищення зубів більшість людей споліскують рот водою і випльовують залишки зубної пасти. Однак фахівці рекомендують дещо змінити алгоритм дій, якщо ви користуєтесь зубною пастою із фтором.
«Суть у тому, щоб фтор, який має зміцнювати зубну емаль, проник в неї. Однак ефект від нього є тільки якщо він залишається на зубах до 30 хвилин. Тому зуби відразу не слід полоскати – дайте фтору зробити свою справу», – пояснює доктор Гіббс.
Вас це може зацікавити: 5 помилок під час чищення зубів, які можуть дорого коштувати
Стоматолог пояснив, чому дві години після обіду найважливіші для здоров'я і краси зубів
Стоматолог назвав 3 несподівані продукти, від яких жовтіють зуби