Якщо ви мрієте про органічні методи боротьби зі шкідниками, зверніть увагу на настурцію. Ця ніжка квітка може стати чудовою паскою для слимаків, білокрилки і не тільки.
Існує два види настурції – бордюрна і ліаноподібна, яка може мати пагони до 4 метрів. Квіти бувають різних кольорів – жовті, помаранчеві і навіть бордові (залежить від сорту).
Але яку б настурцію ви не посадили на своїй ділянці, вона може виконувати дві функції одночасно: естетичну (радувати око своїми ніжними квіточками життєстверджуючих відтінків) і захисну (відлякувати шкідників від інших рослин).
Магніт для шкідників
Настурція не має потужного специфічного запаху, як м’ята, базилік чи лаванда, які відлякують комах. Навпаки – вона приваблює їх, стає свого роду пасткою. По суті, приносить себе в жертву.
Серед її «фанатів» – слимаки, білокрилка, попелиця.
«Настурція – це магніт для шкідників. Вона змушує їх триматися подалі від ваших цінних городніх культур», – пояснює експерт із садівництва Джозеф Кларк.
Якщо в міжряддях капусти посадити цю квітка, білокрилка відкладе яйця на її соковитому листі, а не на капусті. Її, а не полуницю, кабачки чи салат атакуватимуть слимаки. Вам залишиться просто вирвати «інфікований» кущик.
Але супутня посадка – не лише боротьба зі шкідниками.
Деякі садівники використовують настурцію як сидерат. Її висаджують в саду навколо дерев і прикопують в ґрунт восени, щоб збагатити його поживними елементами.
Якщо вона ростиме по сусідству з огірками, покращить їхній смак та прискорить зростання. А помідори захистить від грибкових захворювань.
Оскільки настурції розстилаються на ґрунті щільним килимом, не дають йому пересихати. А ще вони виконують роль природньої мульчі – бур’яни просто не проростають крізь це «покриття».
До речі, настурцію можна використовувати і в кулінарії – її пряними листочками можна замінити руколу в салатах або виноградне листя в долмі.
Вас це може зацікавити: Як вивести пирій з грядки раз і назавжди
Сад без слимаків: найефективніші засоби боротьби зі шкідником