Всі знають, що дефіцит заліза в організмі – це серйозна проблема, яку потрібно вирішувати. Однак забагато цього мікроелементу теж нічим не краще.
Через дефіцит заліза відбувається збій у роботі організму. Людина відчуває постійну втому, запаморочення, порушення сну, прискорене серцебиття, роздратування, апатію. Не можуть повноцінно працювати м’язи та мозок.
Проте інша крайність – надлишок заліза – теж викликає ускладнення зі здоров’ям.
Причиною профіциту цього мікроелементу найчастіше є гемохроматоз, пише Сhip.de.
Це генетичне захворювання, при якому залізо накопичується в організмі, оскільки тонкий кишечник надто багато поглинає його з їжі. Також утворенню надлишку сприяє нездорове харчування (вживання у великій кількості червоного м’яса, горіхів, цільного зерна та інших продуктів з високим вмістом заліза) і прийом харчових добавок, неузгоджений з лікарем.
Коли рівень заліза в організмі стає занадто високим, воно накопичується в життєво важливих органах.
Існують певні попереджувальні знаки, які вказують на підвищений рівень. Слід звернути увагу на такі симптоми.
5 симптомів надлишку заліза
Біль у животі. Залізо може накопичуватися в підшлунковій залозі та печінці, викликаючи судоми.
Біль у суглобах. Точні причини ураження суглобів при гемохроматозі ще до кінця не вивчені. Однак це схоже на артрит, який включає запалення суглобів. Часто проявляється дискомфортом в руках і пальцях.
Колючий біль у грудях. Механізми, які призводять до відкладення заліза в серці, також не повністю вивчені. Однак вважається, що надлишок заліза може спричинити затвердіння артерій і пошкодження клітин серця.
Зниження лібідо, імпотенція. Залізо може накопичуватися в залозах, які синтезують гормони. А отже існує ймовірність, що їхня функція буде порушена. У чоловіків це може викликати проблеми з ерекцією, а у жінок прискорити менопаузу.
Гіпотиреоз. Якщо заліза дуже багато, воно може завдати удару по щитовидній залозі. Це може вилитися в проблеми з серцем (інсульт, серцева недостатність), захворювання очей, утворення тромбів тощо.
Якщо у вас є декілька з цих ознак, варто проконсультуватися з лікарем і зробити аналіз крові.
Вас це може зацікавити: Які аналізи потрібно регулярно робити жінкам під 40