Мерщій до лікаря: 3 симптоми, які вказують на приховані проблеми з серцем

Серцево-судинні захворювання – одна з головних причин смертності на планеті. Часто їхні симптоми здаються незначними, тому їм не приділяють належної уваги. Але якщо ви помітили ці три ознаки, не зволікайте зі зверненням до лікаря

Тривожні знаки

Рання діагностика серцево-судинних захворювань може запобігти серйозним наслідкам. Ці ознаки не варто ігнорувати.

Задишка без очевидної причини. Якщо вам важко дихати навіть при мінімальній фізичній активності або в стані спокої, це тривожний знак. Задишка свідчить про те, що серце не в змозі перекачувати кров, відтак виникає брак кисню в тканинах. Чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим більше шансів уникнути таких ускладнень, як серцева недостатність.

Біль або печіння в грудях. Відчуття тяжкості, печіння або стиснення в грудях часто пов'язані з серцевим нападом. Однак також це може бути симптомом ішемічної хвороби серця, при якій кровоносні судини звужуються і постачають серцевому м’язу недостатньо кисню. Не чекайте, поки біль пройде сам по собі, особливо якщо він віддає в руку, шию або нижню щелепу. Проконсультуйтеся з лікарем.

Набряки ніг і щиколоток. Часто набряклість ніг – це результат тривалого стояння або ходьби чи незручного взуття. Але вона може вказувати і на  те, що серце не може впоратися з навантаженням, тому відбувається застій рідини в тканинах. Якщо припухлість супроводжується втомою, слабкістю або задишкою, важливо пройти обстеження, щоб виключити серцеві патології.

Чому важлива рання діагностика

Симптоми деяких серцевих захворювань легко переплутати із втомою або наслідками стресу. Поки ви сподіваєтесь відпочити і відновити сили, в організмі можуть відбутися невідворотні процеси.

Між тим ЕКГ, УЗД серця або навіть аналіз крові можуть розставити всі крапки над «і». Якщо кардіолог виявить проблему, він призначить лікування, яке на ранній стадії збільшує шанси на видужання.

Основні принципи профілактики серцево-судинних захворювань

Всі їх знають, але мало хто дотримується:

● не уникайте фізичної активності. У будь-якому вигляді – пробіжка, прогулянка, зарядка вдома, тренування в залі чи перекопування городу – принаймні 30 хвилин щодня;

● відмовтеся від шкідливих звичок: киньте палити і обмежте споживання алкоголю;

●  контролюйте рівень холестерину та артеріального тиску;

●  у достатній кількості вживайте продукти, які містять клітковину, омега-3 жирні  кислоти та антиоксиданти;

● слідкуйте за здоров’ям серця – раз на пів року відвідуйте кардіолога.

Вас це може зацікавити: 10 ознак, які свідчать, що ваше серце перевантажене

Кардіохірург розповів, від чого відмовляється, щоб захистити своє серце

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист