10 ознак, які свідчать, що ваше серце перевантажене

Наше серце працює без зупинки. Іноді ми можемо несвідомо напружувати його своїм способом життя. Це викликає ледве помітні симптоми, які не варто ігнорувати.

Що станеться, якщо серце перевантажиться

Фізичне перенапруження і стрес можуть спричинивши ослаблення серця. Цей стан називають синдромом розбитого серця або стресовою кардіоміопатією.

Слабке серце не може належним чином перекачувати кров по тілу і постачати органам достатньо кисню. Відповідно,  організм не отримуватиме необхідних поживних речовин.

З часом це погіршить роботу серця та інших органів.

На які симптоми слід звернути увагу

Ці  знаки попереджають про те, що серце в небезпеці і йому потрібна кваліфікована допомога.

Задишка. Утруднене дихання навіть після незначної фізичної активності може бути симптомом перевантаженого серця. Слабке серце, яке не може добре перекачувати кров, інколи призводить до накопичення рідини в легенях.

Сильна втома. Ослаблене серце може обмежити здатність організму витримувати  фізичні навантаження. Якщо кров прокачується погано, знижується активний кровотік до м'язів. Це може висушити тканини, що призводить до втоми та надмірної сонливості.

Запаморочення. Воно трапляється, коли до мозку надходить мало крові і, відповідно, мало кисню. Низький артеріальний тиск також сприяє запамороченням, особливо коли встаємо.

Серцебиття. Частіший пульс пояснюється зусиллям серця компенсувати потребу в кисні. Воно намагається перекачати більше крові, ніж зазвичай, викликаючи серцебиття.

Аритмія. Хронічний серцевий стрес навантажує електричну вісь серця, що призводить до порушення серцевого ритму.

Хропіння. Періодичне хропіння під час сну – це нормально. Постійне та гучне, яке заважає спати, часто є ознакою слабкого та втомленого серця. Воно може бути спричинене апное уві сні – станом, який тимчасово зупиняє дихання на кілька секунд. Апное також вважається ознакою перевантаженого серця.

Біль у грудях. Дискомфорт у грудях або стенокардія вказує на порушення постачання крові та кисню до серця. Воно може виникати після фізичної активності або під час емоційного стресу і триває кілька хвилин. Однак якщо біль у грудях не зникає і поширюється на шию, щелепу та руку, це може бути ознакою серйозного захворювання.

Проблеми з травленням. Перевантажене серце може порушити роботу кишечника через поганий кровообіг, що впливає на мікробіом кишечника. Порушення кишкової мікробіоти спровокує нудоту, біль у животі, анорексію, втрату апетиту та розлад травлення.

Набряк. Пов’язаний з недостатнім тиском, який чинить серце, витісняючи рідину в навколишні тканини. Найчастіше спостерігається на верхніх і нижніх кінцівках. Найнебезпечніший вид набряку – набряк легенів.

Синювата шкіра. Зменшення надходження кисню від серця може спричинити появу сіруватих або синюшних відтінків шкіри та слизових оболонок. У медицині він відомий як ціаноз. Найчастіше це помітно на губах, язиці та нігтях.

Як допомогти перевантаженому серцю

Кардіоміопатія та серцева недостатність невиліковні. Однак можна полегшити цей стан завдяки відмові від шкідливих звичок (алкоголь та куріння), дієті з низьким вмістом солі та жиру, регулярній фізичній активності.

Також важливе значення в цьому стані має достатній сон і відсутність стресу.

Вас це може зацікавити: Кардіохірург розповів, від чого відмовляється, щоб захистити своє серце

5 овочів для здоров’я серця, які є в раціоні кардіолога

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист